Szkoła rolnicza w Krzyżewie lepsza niż Technikum Elektryczne

W rankingu szkół  miesięcznika Perspektywy w tym roku spora niespodzianka. Wieloletni król tego rankingu w kategorii techników Technikum Elektryczne zdetronizowany przez Zespół Szkół Rolniczych w Krzyżewie koło Sokół.

To spora sensacja zwłaszcza, że w  rankingu z poprzedniego roku ta szkoła nie została sklasyfikowana nawet w pierwszej 25 najlepszych techników w regionie.

“To dla nas wielka radość i zaskoczenie, chociaż po cichu liczyliśmy, że wrócimy do rankingu, bo przed kilkoma laty w nim byliśmy. Liczyliśmy na sukces po cichu, bo mieliśmy bardzo dobre wyniki egzaminów zawodowych i maturalnych – opowiada portalowi  Joanna Krawczuk  pełniąca obowiązki dyrektora Zespołu Szkół Rolniczych w Krzyżewie .

,,Chcemy otwierać nowe kierunki kształcenia, ale mieliśmy problemy z naborem, może teraz się uda” dodaje Joanna Krawczuk.

Szkoła ta kształci już 106 lat. Stworzyła ją Stefania Karpowicz, bogata dziedziczka, by kształcić młodzież wiejską – synów gospodarzy jak i fornali.

Dziś szkoła kształci  techników agrobiznesu, techników rolników. Ma Centrum Kształcenia Ustawicznego, które kształci techników rolnictwa. Placówka wciąż się rozbudowuje się i chwali się dobrym internatem.

Najlepsze szkoły ponadpodstawowe 2019 wg Perspektyw to II LO im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku i Technikum w ZS Rolniczych im. Stefanii Karpowicz w Krzyżewie

 

Zobacz też:

Najlepsi uczniowie i nauczyciele z regionu nagrodzeni – film

 

Red. Małgorzata Kotarska-Ołdakowska

 

 

Udostępnij ten wpis:

  • gansa.pl – agencja interaktywna – strony internetowe
  • Lider

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o