Tylko 10% escape roomów jest bezpiecznych

Po sprawdzeniu ponad 500 escape roomów trzeba było zamknąć niemal 70 takich obiektów w kraju. Tylko około 10 procent skontrolowanych do tej pory escape roomów w Polsce spełnia wszystkie warunki bezpieczeństwa. Taką informację przekazał wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński.

Sprawdzono ponad 500 lokali, w których funkcjonowało łącznie ponad 1000 pokojów gier. W zdecydowanej większości z nich stwierdzono różne nieprawidłowości – tłumaczył wiceminister Jarosław Zieliński.

,,Spośród skontrolowanych lokali tego typu, tylko mniej więcej około 10% spełnia wszystkie warunki, przepisy w nich są właściwie zrealizowane i jest zapewnione bezpieczeństwo. Natomiast około 90% z nich warunków nie spełnia. To jest rzeczywiście obraz dramatyczny i chcemy tego za wszelką cenę w przyszłości uniknąć” – mówi Jarosław Zieliński.

Zamknięto prawie 70 escape roomów z powodu poważnych naruszeń zasad bezpieczeństwa. Dwa takie obiekty zamknięto m.in. naszym regionie.

Wczoraj 10.01 odbył się pogrzeb pięciu dziewczynek,  które zginęły w  zeszły piątek w escape roomie w Koszalinie. Julia, Amelia, Gosia, Karolina i Wiktoria miały po 15-lat, chodziły do jednej klasy w Gimnazjum nr 9 w Koszalinie. Miały spędzić godzinę w pokoju zagadek z okazji urodzin jednej z nich.

Red. OKO /Polskie Radio Białystok

Udostępnij ten wpis:

  • Lider
  • gansa.pl – agencja interaktywna – strony internetowe

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o