WORD bez dyrektora. Zarząd przyjął rezygnację

Zarząd Województwa Podlaskiego podjął dziś (piątek, 11 stycznia) uchwałę o przyjęciu rezygnacji i odwołaniu dyrektora białostockiego WORD. To znaczy, że dziś dyrektor traci pracę.

Według rzeczniczki marszałka bez okresu wypowiedzenia i odprawy. Dyrektor dostanie jedynie wynagrodzenie za kilka dni swojej pracy.

Nie udało się, tak jak wczoraj zapowiadano,  od razu  powołać nowego dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku.

Jak informuje Urszula Arter, rzecznik prasowy Marszałka Województwa Podlaskiego – powołanie nowego szefa ośrodka planowane jest w przyszłym tygodniu.

Zobacz też: Dyrektor WORD-u przemycał papierosy. Zrezygnował z funkcji

Przypomnijmy, wczoraj po medialnych doniesieniach o wyroku Macieja Kudryckiego za przemyt papierosów, dyrektor WORD powołany przez marszałka kilka dni temu złożył rezygnacje.

Oto fragment oficjalnego oświadczenia marszałka Artura Kosickiego z PiS:

,,W życiu publicznym w sprawach, które budzą kontrowersje należy działać zdecydowanie i szybko – mówi Artur Kosicki, marszałek województwa podlaskiego.  – Osoby kierujące jednostkami podległymi samorządowi województwa winny mieć nieposzlakowaną opinię i charakteryzować się wysokimi standardami etycznymi.

Zarząd województwa powołując nowych dyrektorów trzech podlaskich WORD-ów przyjął od każdego z nich oświadczenie o niekaralności i braku toczącego się wobec nich postępowania karnego. Ujawniona przez jeden z białostockich dzienników informacja o – zatartej już formalnie – sprawie dyrektora białostockiego WORD nie była znana zarządowi województwa.”

Maciej Kudrycki w świetle prawa jest osobą niekaraną, jednak wątpliwości budził fakt,że urzędnikiem samorządowym  zarządzającym mieniem województwa podlaskiego byłaby osoba po wyroku za przemyt.

 

Red. Red.Małgorzata Kotarska-Ołdakowska

Fot. Wrota Podlasia

Udostępnij ten wpis:

  • gansa.pl – agencja interaktywna – strony internetowe
  • Lider

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o