Natalia Maliszewska z jednym medalem

Natalia Maliszewska z Juvenii Białystok zdobyła złoty medal rozgrywanych w holenderskim mieście Dordrecht mistrzostw Europy w short tracku na dystansie 500 m. Na pozostałych dystansach plasowała się na odległych pozycjach. 23-letnia zawodniczka z Białegostoku jest liderką klasyfikacji generalnej Pucharu Świata na tym dystansie.

Drugie miejsce na dystansie 500 metrów zajęła Włoszka Martina Valcepina, trzecie Holenderka Lara van Ruijven, a za podium znalazła się jej rodaczka Suzanne Schulting.

Natalia Maliszewska startowała w sobotę (12.01) także w biegu na 1500 m, w którym uplasowała się na 12. miejscu.

Ostatni dzień mistrzostw

W ostatnim dniu short trackowych Mistrzostw Europy w holenderskim Dordrechcie Natalia Maliszewska z Juvenii Białystok startowała na 1000 metrów. Odpadła w ćwierćfinale i została sklasyfikowana na 13-tej pozycji.

To pozwoliło jej awansować do Superfinału na 3 kilometry z udziałem ośmiu najlepszych zawodniczek mistrzostw. Zajęła w nim ostatnie miejsce, a w klasyfikacji wielobojowej uplasowała się na 4 pozycji.