Marszałek Kosicki zrezygnował!

,,Do biura sejmiku wpłynęła rezygnacja Artura Kosickiego z funkcji marszałka”- powiedział na konferencji prasowej w Białymstoku Karol Pilecki przewodniczący sejmiku województwa podlaskiego. ,,Jako powód marszałek podał względy osobiste”- dodał Pilecki.

Rezygnacja Artura Kosickiego oznacza, że odwołany zostanie cały zarząd województwa. Od jego wyboru minęły niecałe trzy miesiące.

Artur Kosicki poprzednio był doradcą Tadeusza Truskolaskiego i był związany z PO. Po 2015 roku został  doradcą Krzysztofa Jurgiela i związał się z PiS. Po wczorajszej decyzji centrali na Nowogrodzkiej, która ustanowiła pełnomocnikiem i szefem PiS w Podlaskiem Dariusza Piontkowskiego, Kosicki zrezygnował ze stanowiska marszałka, które objął 22 listopada ubiegłego roku.

Artur Kosicki z PiS marszałkiem województwa podlaskiego.

Artur Kosicki

Nieoficjalnie mówi się, że to próba wywarcia presji na Komitet Polityczny PiS w Warszawie po to by Krzysztof Jurgiel ponownie został szefem podlaskiego PiS-u. Kosicki i jego rezygnacja jest też karta przetargową przy układaniu list do Europarlamentu. Krzysztof Jurgiel chce dostać od partii pierwsze miejsce na liście wyborczej. Na to miejsce chęć ma także obecny europarlamentarzysta z województwa podlaskiego Karol Karski.

Mamy Zarząd Województwa Podlaskiego !

,,Miazga polityczna i bałagan. Niedojrzałość polityczna. To bardzo trudna sytuacja dla regionu”-  powiedział  komentując decyzję Artura Kosickiego na konferencji Maciej Żywno radny Koalicji Obywatelskiej

Kolejna sesja sejmiku na której rezygnacja marszałka ma być przyjęta 18 lutego – powiedział dziś  Karol Pilecki. Artur Kosicki jest na urlopie. Nie można się z nim skontaktować.

Dariusz Piontkowski także nie mógł skontaktować się z Arturem Kosickim, ale zapowiedział, że w najbliższym czasie spotka się z radnymi sejmiku, również z parlamentarzystami z regionu w sprawie rezygnacji Kosickiego i wybrania nowego zarządu województwa.

,,Bo tylko wspólnymi siłami można osiągnąć sukces w polityce, a czekają nas dwie poważne kampanie wyborcze w tym roku” – zauważył polityk.

Zarząd województwa podlaskiego tworzy Zjednoczona Prawica.Ma 16 głosów w 30 osobowym sejmiku województwa podlaskiego.

Udostępnij ten wpis:

  • Lider
  • Lider nowy
  • gansa.pl – agencja interaktywna – strony internetowe

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o