Nowe inwestycje w Suchowoli i Kleosinie

W Suchowoli za  841 tys. zł dofinansowania zostanie wyremontowany budynek kina „Kometa”, który ma się przekształcić w centrum aktywności artystycznej. W ramach robót zaplanowano przebudowę dachu, wykonanie nowej elewacji, likwidację części schodów zewnętrznych i montaż w to miejsce platformy dla niepełnosprawnych.

Projekt zakłada także przebudowanie sceny znajdującej się w sali widowiskowej, bowiem istniejąca jest w bardzo złym stanie technicznym. Gmina planuje stworzyć tam teatr seniora, dziecięcy teatrzyk, klub filmowy, warsztaty filmowe i taneczne, konkursy recytatorskie, a nawet przeglądy grup i ognisk muzycznych z terenu powiatu.

Z kolei gmina Korycin za pieniądze z projektu utworzy plac integracyjny, na którym będzie można grać w siatkówkę, tenisa ziemnego, badmintona, piłkę nożną, a także zorganizować spotkanie przy ognisku. W części placu nawierzchnia wykonana zostanie z poliuretanu. Powstanie tam m.in. siłownia zewnętrzna. Wartość tego projektu wynosi 711,6 tys. zł, a dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego –  550 tys. zł.

Korycin i Suchowola wchodzą w skład Lokalnej Grupy Działania Fundusz Biebrzański.

Red. OKO

Fot. Facebook

Wrota Podlasia

Udostępnij ten wpis:

  • Lider
  • gansa.pl – agencja interaktywna – strony internetowe

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o