Fundusze unijne dla przedsiębiorców z regionu 2019 – ile i na co?

167 milionów czeka na przedsiębiorców z województwa podlaskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego w 2019. W tym roku mikro- mali i średni przedsiębiorcy mogą liczyć na spore  wsparcie.

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego w Białymstoku marszałek województwa Artur Kosicki zachęcał do skorzystania z pieniędzy unijnych podlaskich przedsiębiorców.

,,Zarząd  województwa postanowił zwiększyć o 45 milionów pulę środków dla przedsiębiorców. Podjęliśmy decyzje o przekazaniu też 40 milionów na wdrażanie innowacji w sektorze produkcyjnym.” – powiedział na konferencji marszałek Artur Kosicki

100 milionów na dotacje badawczo- rozwojowe

Rozwijanie działalności badawczo -rozwojowej w przedsiębiorstwach. Firmy mogą ubiegać  się o dotacje na zakup aparatury, sprzętu i innej infrastruktury. Można sfinansować badania przemysłowe, eksperymentalne prace rozwojowe prowadzone we własnym zakresie lub kupione  od jednostek spoza regionu.

 ,,Ten konkurs już jest otwarty i potrwa do końca lipca. Zapraszamy wszystkie firmy, które zechcą zbudować centra badawczo- rozwojowe. W tym konkursie mamy już 11 wniosków”–  zachęcała dyrektor Departamentu Innowacji i Przedsiębiorczości Emilia Malinowska

3 miliony na targi, wystawy i misje

Od 27 do 28 czerwca  firmy mogą składać wnioski na dofinansowanie udziału w targach, misjach gospodarczych, wystawach krajowych i zagranicznych.

11 milionów  na usługi doradcze i tworzenie oraz rozwój infrastruktury biznesowej

Chodzi o usługi doradcze na rzecz podlaskich małych i średnich przedsiębiorstw ( Jest na to 8 milionów złotych.), oraz tworzenie i rozwój, na przykład inkubatorów przedsiębiorczości ( Jest na to 5 milionów złotych.).

,,Wczoraj ogłosiliśmy trzy kolejne konkursy na inwestycje w gminach  w których obowiązuje Natura 2000. Do  tego także pierwszy pilotażowy konkurs na inkubatory i usługi doradcze dla MŚP. Na  naszej stronie jest ogłoszonych pięć konkursów. W drugiej połowie roku ogłosiliśmy konkurs na wdrażanie innowacji w sektorze produkcyjnym“-  dodała dyrektor Malinowska

W październiku urząd ogłosi konkurs na wdrażanie innowacji w sektorze produkcyjnym. Można będzie sfinansować rozbudowę przedsiębiorstwa, która prowadzi do wprowadzenia na rynek nowych produktów, zmian procesu produkcyjnego. Wszystko po to, żeby wprowadzić na rynek nowe lub ulepszone produkty.

Więcej szczegółów:https://www.wrotapodlasia.pl/pl/fundusze_europejskie/fundusze_europejskie/nowe-nabory-wnioskow-w-ramach-rpowp-2014-2020.html

Zobacz: 6 mln zł z RPO na kształcenie zawodowe

Red. Małgorzata Kotarska-Ołdakowska

Fot. Podlaskie24.pl

Udostępnij ten wpis:

  • Lider nowy
  • Lider
  • gansa.pl – agencja interaktywna – strony internetowe

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o