Nagrody marszałka województwa dla najlepszych sportowców

Lekkoatletyka, tenis stołowy, short track – w takich dyscyplinach podlascy młodzi sportowcy stawali na podium w sezonie 2018/2019. Podczas konferencji marszałek Artur Kosicki wręczył im nagrody w postaci czeków pieniężnych.

Podlasie może być dumne !  Z naszego województwa wyłonili się mistrzowie Polski, Europy, a nawet świata.

– Gratuluje Państwu z całego serca. Przede wszystkim chciałbym podziękować, że dzięki państwa sukcesom mogliśmy przeżywać te wszystkie emocje. Za to, że mogliśmy być dumni z tego, że jesteśmy mieszkańcami Białegostoku, województwa podlaskiego. To jest nasze dobre narodowe- mówił podczas spotkania Artur Kosicki

Nagrodę w kategorii: Najlepszy Sportowiec otrzymała Natalia Maliszewska, która w poprzednim roku wielokrotnie stawała na podium Pucharu Świata. W short-tracku  w 2019 r. zdobyła złoty medal podczas Mistrzostw Europy oraz srebrny na Mistrzostwach Świata 2018 r.  Podczas wręczenia nagród otrzymała czek o wartości 30 tys. zł i symboliczny grawerton.

Najlepszym trenerem została Urszula Kamińska , pod której czujnym okiem w klubie sportowym  „Juvenia”  przygotowywała się do zawodów m.in. Mistrzyni Natalia Maliszewska. Jej pozostali podopieczni również osiągali sukcesy na skalę ogólnopolską.  Odebrała czek w wysokości 20 tys. zł.

Klaudia Kardasz została nagrodzona nagrodą w postaci 10 tys. zł. w kategorii : Najlepszy Młody Sportowiec.  Specjalizuję się w lekkoatletyce, szczególnie w pchnięciu kulą. W tej dyscyplinie zajęła pierwsze miejsce w Mistrzostwach Polski U23.

Najlepszym sportowcem niepełnosprawnym został Rafał Czuper, który w tenisie stołowym podczas Mistrzostw Świata Osób Niepełnosprawnych  zajął II miejsce, w klasie 2.  Warto również wspomnieć o tym, że jest on srebrnym medalistą letnich igrzysk paraolimpijskich w Rio de Janeiro 2016. Otrzymał od marszałka nagrodę w wysokości 10 tys.zł.

Wyróżniony został także Leszek Zega za całokształt działalności.  Jest odpowiedzialny za Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy oraz jest sędzią szachowym klasy międzynarodowym.  Jego konto zostało zasilone kwotą 10 tys. zł.

W przyszłym roku są planowane również nagrody w sportach drużynowych.