Zarzuty dla ojca dziecka 14- latki

Zarzut znieważenia zwłok dziecka oraz współżycia z osobą poniżej piętnastego roku życia usłyszał 16-letni suwalczanin. Chłopak jest ojcem dziecka, którego zwłoki znaleziono na podwórku w centrum Suwałk.

Dziecko urodziła 14-latka, uczennica siódmej klasy szkoły podstawowej.

Śledztwo wciąż trwa.

W drugi dzień świąt wielkanocnych czternastoletnia Zuzanna urodziła chłopca. Nie wezwała jednak pogotowia.  O niczym nie wiedziała też babcia, która była rodziną zastępczą dla dziewczyny. O dziecku wiedział jego szesnastoletni ojciec- chłopak Zuzanny.Powiedziała jedynie swojemu chłopakowi, ojcu dziecka.  Najprawdopodobniej para chciała zachować ciążę i poród  w tajemnicy.

Dziewczyna po porodzie poczuła silne bóle  i zgłosiła się na izbę przyjęć suwalskiego szpitala. Lekarze po tym jak zorientowali się, że rodziła, powiadomili policję.

Wtedy nastolatka przyznała, że urodziła dziecko i zostawiła je w domu w łazience. Policjanci pod wskazanym adresem nie znaleźli dziecka.

Jego ciało odnaleziono dzień później przysypane ziemią na jednym z podwórek nieopodal domu 14-latki. Wszystko wskazuje na to, że dziecko ukrył jego ojciec – 16-latek. Sekcja zwłok wykazała, iż chłopczyk urodził się żywy. Ważył 2,5 kilograma.

Wciąż ustalane są dokładne okoliczności tego zdarzenia, a zwłaszcza przyczyna śmierci dziecka. Dziewczyna urodziła w poniedziałek, zwłoki chłopczyka odnaleziono w czwartek. Szczegółowe analizy mają wykazać, kiedy dokładnie dziecko zmarło, gdzie znajdowało się przez te cztery dni, czy jego nastoletni rodzice dokonali zabójstwa, czy od razu planowali ukrycie ciała. Ma to wyjaśnić wizja lokalna.

Krystyna Szóstka, zastępca Prokuratora Rejonowego w Suwałkach poinformowała, że 16-letni ojciec dziecka usłyszał zarzuty obcowania cielesnego z nieletnią poniżej piętnastego roku życia oraz znieważenia zwłok. Będzie odpowiadał przed sądem jak pełnoletni, grozi mu do dwóch lat więzienia. Sąd Rodzinny i Nieletnich w Suwałkach zdecydował o umieszczeniu go na trzy miesiące w schronisku dla nieletnich. Matce dziecka grozi pobyt w zakładzie poprawczym.

Red. OKO

Podlaska Policja

Udostępnij ten wpis:

  • gansa.pl – agencja interaktywna – strony internetowe
  • Lider

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o