Podlaskie zespoły paradowały w Warszawie

W Dzień Flagi RP, czyli 2 maja, ulicami Warszawy przeszła barwna parada. W kolorowym orszaku szły obok siebie między innymi zespoły, orkiestry, grupy rekonstrukcyjne, teatry uliczne czy przedstawiciele lokalnych stowarzyszeń. Nie zabrakło reprezentacji województwa podlaskiego. Pomysł imprezy narodził się z potrzeby wspólnotowego, patriotycznego, radosnego świętowania.
Podlaską reprezentację koordynował Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku.
,,Udział w korowodzie to dla nas ogromna przyjemność. Był on świetną okazją do zaprezentowania bogactwa i różnorodności województwa podlaskiego” – zapewnia Cezary Mielko, dyrektor WOAK.
 
Nasze województwo było reprezentowane przez Zespół Pieśni i Tańca „Kurpie Zielone” z Białegostoku, Chór Pieśni i Tańca „Wasiloczki” i zespół Ranok z Bielska Podlaskiego, Młodzieżową Orkiestrę Dętą z Suchowoli oraz zespół Pogodna Jesień z Moniek. W korowodzie łącznie wzięło udział ponad półtora tysiąca uczestników. Wyruszyli oni z Placu Teatralnego i przeszli ulicami: Senatorską, Miodową, Krakowskim Przedmieściem, Świętokrzyską i Mazowiecką, do Placu Piłsudskiego.
Impreza odbywała się pod patronatem prezydenta Andrzeja Dudy.

Red. OKO

Fot. WOAK w Białymstoku

WOAK

Udostępnij ten wpis:

  • Lider
  • gansa.pl – agencja interaktywna – strony internetowe

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o