Liderzy Koalicji Europejskiej na konwencji w Białymstoku

W związku z najbliższymi wyborami do Europarlementu krajowi liderzy Koalicji Europejskiej pojawili się na konwencji w Białymstoku. Głos zabrał m.in. Grzegorz Schetyna, Katarzyna Lubnauer czy Włodzimierz Czarzasty. Przedstawili swój program dotyczący reformy służby zdrowia. 

Koalicja Europejska składa się z : PO, PSL, SLD, Nowoczesnej oraz Partii Zielonych. Konwencje rozpoczęło przemówienie przewodniczącego regionalnej frakcji Platformy Roberta Tyszkiewicza.Potem przemawiał szef PO Grzegorz Schetyna.

 ,,Dostęp do opieki medycznej staje się coraz trudniejszy. Dziś patrzymy na europejskie standardy medyczne, porównujemy z tym co jest u nas i znowu osiągnięcie ich wydaje się niemożliwe. Ja ręczę za to, że tak się stanie. Potrzebne są tylko trzy kroki: wygrać wybory, odzyskać 100 mld i wziąć się ostro do roboty z ekspertami”- przemawiał lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna 

O wyjątkowym, przygranicznym położeniu Podlasia opowiadał lider SLD Włodzimierz Czarzasty.

,,Tutaj w tym okręgu widać jak potrzebna jest tolerancja, otwarcie i dialog. Najważniejsze dobrze żyć z sąsiadami. Putin to nie jest naród rosyjski, a Łukaszenko to nie naród białoruski.Kaczyński to nie jest naród polski.Rosjanie, Białorusini, Polacy są sobie bliscy. To jest bliskość prawdziwa. Wielokulturowość to nie jest zaraza.”

Postulaty KE zakładają reformę państwowej służby zdrowia, zwiększoną współpracę międzynarodową m.in. przy handlu przygranicznym oraz walkę ze smogiem.

Spotkanie zakończyło przemówienie prezydenta miasta Białystok oraz wystąpienia wszystkich kandydatów do europarlamentu z naszego okręgu.

 

Kto startuje do Europarlamentu z naszego okręgu- pełna lista

Wielka konwencja PiS w Białymstoku

Red. Laura Maksimowicz

Fot. Laura Maksimowicz

Udostępnij ten wpis:

  • gansa.pl – agencja interaktywna – strony internetowe
  • Lider

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o