Rusza festiwal tańca współczesnego Kalejdoskop

Rusza Kalejdoskop!

Czwartek, 09.05 – właśnie rozpoczyna się Kalejdoskop – festiwal tańca współczesnego w Białymstoku i największa tego typu impreza w północno wschodniej Polsce. W tym roku odbędzie się już 16 edycja wydarzenia, które zaczynało bardzo skromnie, od prywatnych środków i zapału organizatorów. Obecnie 4 dni festiwalu wypełnione jest po brzegi tańcem, którego doświadczyć można na wiele sposobów. Taniec się tu ogląda, bo festiwal to przegląd wyjątkowych spektakli tanecznych. O tańcu się rozmawia, pisze, rysuje, dyskutuje. W programie są również wystawy, warsztaty, instalacje, spacery szlakiem tańca i inne wydarzenia.

Na Kalejdoskop przyjedzie ponad 50-ciu artystów, tancerzy i dziesiątki osób związanych z tańcem z całej Polski – teoretyków, krytyków, dziennikarzy i ludzi sztuki.  Do stolicy Podlasia przybędą również przedstawiciele Otwartego Forum Środowisk Sztuki Tańca, które wybrało Białystok i festiwal jako okazję do spotkania i sformalizowania forum poprzez założenie stowarzyszenia.

Kalejdoskop zgromadzi setki widzów, a przy jego organizacji pracuje około 20-stu wolontariuszy. Podczas wydarzenia będzie można obejrzeć łącznie 10 spektakli tanecznych prezentowanych w 4 miejscach w Białymstoku – Akademii Teatralnej, Białostockim Teatrze Lalek, Uniwersyteckim Centrum Kultury oraz Operze i Filharmonii Podlaskiej.

Pierwsze z wydarzeń Kalejdoskopu, które rozpoczyna się o godz. 17 to Warsztaty Pisania o Tańcu, na które organizatorzy zapraszają zarówno ludzi mediów jak i studentów, entuzjastów pisania oraz osoby, które chciałby poszerzyć swoją wiedzę o tańcu. Pierwszy dzień Kalejdoskopu to również wernisaż wystawy „Poruszenia” i spektakl Marii Zimpel „Ciało i Fikcja”.

Informacje o programie na stronie: www. festiwal-kalejdoskop.pl

 

Red. OKO

materiały organizatora

Udostępnij ten wpis:

  • Lider
  • gansa.pl – agencja interaktywna – strony internetowe

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o