(S)prawa Polek w Białymstoku

Przedstawiciele Koalicji Europejskiej w kampanii do Parlamentu Europejskiego zaprezentowali kolejny pakiet programowy. Tym razem lider listy KE Tomasz Frankowski i posłanka PO Bożena Kamińska w towarzystwie innych posłanek Platformy Moniki Wielichowskiej, Anny Wasilewskiej i Magdaleny Marek przedstawili zarys programowy dotyczący praw Polek.

Posłanki Wasilewska, Marek i Wielichowska to twarze programu Platformy Obywatelskiej pod nazwą (s)prawa Polek. Panie już od roku, jeżdżą po całej Polsce i promują, omawiają kwestie praw kobiet. Dotychczas odbyły setki spotkań, a sam program był prezentowy na styczniowej konwencji Platformy w Warszawie.

,, Zaprosiłem panie do Białegostoku, ponieważ w kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego nie może zabraknąć problematyki kobiecej. Kobiety to połowy naszego społeczeństwa i wiemy, że status kobiet w Europie Zachodniej jest trochę inny niż w naszym kraju. W zbliżających się wyborach także chodzi o to, czy kobiety w Polsce będą miały takie same prawa jak kobiety na zachodzie.“-mówił Tomasz Frankowski

Bożena Kamińska, posłanka PO z Suwalszczyzny i jednocześnie kandydatka Koalicji Europejskiej do europarlamentu przypominała także sukcesy rządu PO-PSL z poprzedniej kadencji.

,,Przez ostatnie 8 lat udało nam się osiągnąć bardzo wiele na rzecz wspierania kobiet m. in. dłuższe urlopy macierzyńskie, tacierzyńskie, powstało wiele nowych żłobków, przedszkoli oraz cała kwestia wspierania matek, w tym wsparcia finansowego dla rodzin i kobiet opiekujących się dziećmi niepełnosprawnymi.“-mówiła Bożena Kamińska

Na zakończenie wszystkie zebrane panie jednoznacznie zadeklarowały wsparcie dla lidera listy Koalicji Europejskiej Tomasza Frankowskiego oraz kobiet na liście KE.

Red. OKO

Fot. Koalicja Europejska

Udostępnij ten wpis:

  • Lider
  • gansa.pl – agencja interaktywna – strony internetowe

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o