Senator Anna Maria Anders ambasadorem RP we Włoszech

Senator Anna Maria Anders zostanie ambasadorem RP we Włoszech
Prezydent Włoch Sergio Mattarella zaakceptował nominację Anny Marii Anders na ambasadora RP w tym kraju – informuje włoskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Anna Maria Anders jest córką polskiego generała Władysława Andersa. Urodziła się na emigracji w Londynie. Przez większość życia mieszkała za granicą. Pierwszy raz do Polski przyjechała w 1991 roku. Do krajowej polityki  weszła w 2015 roku. Walczyła wtedy o fotel senatora z listy Prawa i Sprawiedliwości – wtedy przegrała. Rok później w 2016 roku  w wyborach uzupełniających zdobyła mandat senatora z woj. podlaskiego, w wyborach uzupełniających do Senatu w okręgu 59. Okręg obejmował Suwałki, Łomżę i powiaty: augustowski, grajewski, kolneński. łomżyński, moniecki, sejneński, suwalski i zambrowski.

W tym samym roku rozpoczęła pracę w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W gabinecie Mateusza Morawieckiego jest sekretarzem stanu oraz pełnomocnikiem szefa rządu do spraw dialogu międzynarodowego.

Na razie jednak nie wiadomo kiedy oficjalnie Maria Anders obejmie swoją nową funkcję. Jeśli stanie się to przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi w Polsce, to przez tern czas Prawo i Sprawiedliwość będzie miało o jednego senatora mniej. Nie będzie już wyborów uzupełniających na senatora do wyborów parlamentarnych.

Red. OKO

Fot. Michele Di Lonardo Twitter Anna Maria Anders

Udostępnij ten wpis:

  • Lider
  • gansa.pl – agencja interaktywna – strony internetowe

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o