Festiwal Nauki i Sztuki na Politechnice Białostockiej

Propozycje Politechniki Białostockiej na czwartek

Wydział Architektury zaprasza m.in. na “Opowieści miasta” – warsztaty, które pobudzą do twórczego postrzegania przestrzeni.
Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska przygotował np. zajęcia dla najmłodszych odkrywców: gry i zabawy przyrodnicze oraz poznawanie świata mikroorganizmów przez szkiełko mikroskopu.
W ciemni fotometrycznej na Wydziale Elektrycznym będzie można przeprowadzać doświadczenia z światłem, dowiedzieć się dlaczego świetlówka świeci mimo braku zasilania, a także poznać odpowiedź na pytanie: czym jest inteligentne oświetlenie.
Wydział Inżynierii Zarządzania  już od rana zaprasza do udziału w rozgrywkach sportowych, a bliżej południa na warsztaty z programu Autodesk Inventor, służącego do projektowania produktów.

Na Wydziale Mechanicznym będzie można “zobaczyć niewidzialne” – czyli “światło oczami fizyka”.
Zainteresowani będą mogli  sprawdzić, co można zmierzyć za pomocą kamery termowizyjnej, dowiedzieć się jak oszczędzać wodę, ile energii drzemie w biomasie, czy jak zamienić granulki w obudowę telefonu komórkowego.

Na specjalną prezentację “Słyszę usta, widzę głos”, z której dowiemy się jak nasz mózg interpretuje mowę, zaprasza Studium Języków Obcych. Na spotkanie z publicznością festiwalową przygotowała się także Biblioteka Politechniki Białostockiej, która zaprasza już od godziny 10-tej na warsztaty, gwarantujące uczestnikom sukces (“Twój algorytm sukcesu”).

Piątek zapowiada się równie ciekawie

Będzie konkurs budowania mostów z papieru, warsztaty chemiczne, zajęcia z matematyki z użyciem klocków LEGO, pokazy walk sumo robotów, a na warsztatach z inżynierii biomedycznej będzie można nawet zobaczyć jak tańczą szkielety!

W sobotę  Rodzinny Piknik Naukowy

Gospodarzem wydarzenia będzie Stadion Miejski przy ul. Słonecznej. Politechnika Białostocka przygotowuje m.in. prezentacje sztuki walki judo oraz sztuki origami. Pracownia multimedialna zaprezentuje “formy animowane”. Uczestnicy będą mogli poznać “przepis na dobry przystanek”.

Jeżeli nie będziemy podążali za szybkimi zmianami technologicznymi, będziemy jak buszmeni, którzy strzelają z łuków do fotografujących ich wioski dronów – mówi młody wynalazca Petros Psyllos i zaprasza na prezentację pod hasłem: “Czy sztuczna inteligencja jest lepsza niż naturalna głupota?”
Do tego w sobotę Politechnika oferuje warsztaty rysunku i rzeźbienie w wirtualnej rzeczywistości. Na stadion wjadą także bolidy wyścigowe zbudowane przez studentów Politechniki Białostockiej.

Rodzinny Piknik Naukowy startuje o godzinie 10:00

W sumie XVII Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki to około 500 wydarzeń – wykładów, prezentacji, warsztatów, spektakli, koncertów, imprez plenerowych. Festiwal wsparł Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach projektów dotyczących upowszechniania nauki.

Red. OKO

Fot. Politechnika Białostocka

Politechnika Białostocka

Udostępnij ten wpis:

  • Lider
  • gansa.pl – agencja interaktywna – strony internetowe

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o