Dronem w pole – szkolenia dla uczniów szkół rolniczych

Dronem w pole – szkolenia dla uczniów szkół rolniczych

Wykorzystanie dronów w rolnictwie jest tematem cyklu szkoleń dla uczniów szkół rolniczych z regionu. Pierwsze z nich odbyło się w miniony czwartek (23 maja) na terenie Stacji Doświadczalnej Oceny Odmian w Krzyżewie. Wzięli w nim udział uczniowie szkół w Janowie i Sejnach.

Podczas pokazu młodzież zapoznała się z działalnością Stacji, a także w praktyce przekonała się, jak doświadczenia SDOO można wykorzystać w przyszłości, w prowadzonych przez nich gospodarstwach rolnych.

Pracownicy Stacji zaprezentowali sprzęt wykorzystywany do uprawy poletek doświadczalnych, przekazali informacje na temat prowadzonych badań, udzielili wyczerpujących odpowiedzi w trakcie prezentacji i warsztatów na temat doświadczalnictwa i bioróżnorodności.

Kulminacyjną częścią spotkania było szkolenie na temat dronów wykorzystywanych do rolnictwa precyzyjnego. W terenie instruktor zapoznał zebranych z ich możliwościami, udzielił także instruktażu obsługi.

Już wkrótce kolejne szkolenia: 3 czerwca dla uczniów Zespołu Szkół Rolniczych w Sokółce i

5 czerwca dla uczniów Zespołu Szkół Rolniczych w Ostrożanach. Dzień później szkolona będzie młodzież z Wysokiego Mazowieckiego. Cykl zakończą warsztaty z uczniami Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach.

Szkolenia są finansowane ze środków budżetu województwa oraz Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

Red. OKO

Fot. Wrota Podlasia

Wrota Podlasia

Udostępnij ten wpis:

  • gansa.pl – agencja interaktywna – strony internetowe
  • Lider

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o