Dzień Dziecka w Klinice Onkologii i Hematologii

Dzień Dziecka to święto wyjątkowe i z utęsknieniem wyczekiwane przez najmłodszych. Niestety nie wszystkie maluchy będą mogły je spędzić ze swoimi najbliższymi, wśród koleżanek i kolegów. To między innymi mali pacjenci, którzy przebywają w Klinice Onkologii i Hematologii w Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym. Właśnie o nich w sposób szczególny zadbała Fundacja „Pomóż Im”.

 

“Każdej chorobie towarzyszy wiele negatywnych emocji, zwłaszcza kiedy dotyka ona najmłodszych. Trudna, codzienna, szpitalna rzeczywistość, strach, ból – to wszystko dotyka dzieci z oddziału onkologii. Jak co roku postaramy się, aby  Dzień Dziecka na długo pozostał w ich pamięci. Przygotowaliśmy sporo ciekawych atrakcji i niespodzianek” – mówi Krystyna Skrzycka – wiceprezes Fundacji „Pomóż Im”.

 

Wielkie świętowanie na oddziale onkologicznym zaczęło się już dziś (30 maja). Wolontariusze Fundacji zadbali o dobre nastroje maluchów. Rodzicom zapewnili zaś chwile wytchnienia.

 

“Jesteśmy już od wtorku (28.05.) w szpitalu. Córka się leczy już 7 miesięcy. Systematycznie co 3-4 tygodnie wracamy. Bardzo się cieszy z takich imprez. Może się pobawić, jest zachwycona, dużo prezentów dostaje. To jest dla niej ogromna radość i odskocznia od smutku i bólu”  – mówi Sylwia Ołtarzewska, mama 4-letniej Oliwii.

 

O jakich prezentach marzą dzieci z okazji Dnia Dziecka?

 

4-letnia Oliwia:Chciałabym 9 kinderów…”

9-letni Kuba: “Chiałbym mieć hulajnogę elektryczną, i dużo prezentów…” 

8-letnia Marysia: “Najbardziej chciałabym mieć rolki…”

 

Jedną z atrakcji przygotowanych przez wolontariuszy Fundacji „Pomóż Im” była wizyta strażaków z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku, którzy opowiedzieli o swoim zawodzie i pokazali sprzęt strażacki. Mamy  mogły zrelaksować się na masażach, a po nich skosztować sushi. Organizatorzy zapewnili też Fotobudkę, gdzie każdy mógł zrobić sobie zabawne, pamiątkowe zdjęcie.

 

“W tym dniu szczególnym wszyscy staramy się, żeby dzieci były uśmiechnięte, radosne, jeśli to możliwe – szczęśliwe, jak najbardziej zdrowe. Na takim oddziale jak nasz to jest dodatkowo ważne. Wydaje nam się, że w ogóle w całym szpitalu dziecięcym, Dzień Dziecka nie przechodzi bez echa. (…) Chcemy pokazać dzieciom, że ta codzienność, która niestety stała się ich udziałem, szpitalna  z leczeniem, z różnymi nieprzyjemnymi historiami może być gdzieś odsunięta na dalszy plan. Budujemy siły, budujemy radość, po to żeby pokonać wszystkie trudności” – mówi dr Katarzyna Muszyńska-Rosłan wiceprezes zarządu fundacji “Pomóż Im”, zastępca kierownika w klinice onkologii i hematologii dziecięcej Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku.

 

 

 

 

 

Red. Monika Lenczewska

Fot. Monika Lenczewska

Udostępnij ten wpis:

  • Lider
  • gansa.pl – agencja interaktywna – strony internetowe

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o