Radni nie zdołali odwołać skarbnika województwa

Radni województwa nie odwołali skarbnika

Marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki chciał odwołać skarbnika województwa podlaskiego. Zgłosił taki wniosek na sesji sejmiku. Jednak wniosek nie przeszedł. Nie zyskał głosów większości radnych. (Większość 16 radnych ma w sejmiku Prawo i Sprawiedliwość.) Wynik tajnego głosowania to  13: 13.

Być może dlatego, że na sesji było tylko 26 z 30 radnych wojewódzkich. Tym samym, jak poinformował przewodniczący Bogusław Dębski sejmik uchwały nie podjął, a punkt nr 8 ( powołanie nowego skarbnika województwa) nie był rozpatrywany.

Dotychczasowy skarbnik województwa Henryk Gryko pełni funkcje od 2004 roku, czyli 15 przez  lat. Teraz postanowił przejść na emeryturę.

,,Z racji wieku. Mam 71 lat w tym 52 lata pracowałem zawodowo. Przygotowałem 14 budżetów województwa. Byłem na 800 posiedzeniach zarządu województwa. Miałem ponad 200 wystąpień na sejmikach. Od 1 września chce przejść na emeryturę. Przyszedł czas rybki łowić.”- mówi portalowi Podlaskie24.pl skarbnik województwa

Zapytaliśmy skarbnika województwa czy cieszy się, czy martwi dzisiejszym głosowaniem radnych.

,,Bardziej się martwię. Chyba poproszę radnych Koalicji Obywatelskiej, żeby następnym razem zagłosowali za moim odwołaniem“- uśmiecha się Henryk Gryko

Kolejna sesja planowana jest na 18 czerwca.

 

Red. Małgorzata Kotarska-Ołdakowska

Fot. Podlaskie24.pl/ Wrota Podlasia

Wrota Podlasia

Udostępnij ten wpis:

  • Lider
  • gansa.pl – agencja interaktywna – strony internetowe

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o