Kreatywni i zdolni- to oni otrzymali stypendia artystyczne Białegostoku.

Łączna wartość stypendiów wynosi 50 tys. zł. Artyści otrzymali je od Prezydenta Miasta Białegostoku i mają czas na wykorzystanie ich do końca 2019 roku. Kto tym razem znalazł się w gronie szczęśliwców ?

Wsparcie pieniężne jest przyznawane na projekty artystyczne upowszechniające kulturę oraz opiekę nad zabytkami. Ubiegać się o nie mogły osoby, które nie ukończyły 35 roku życia, a swoją działalność prowadzą na terenie Białegostoku.

Miasto Białystok po raz kolejny wspiera młodych, kreatywnych twórców. Stypendia wspomagają białostoczan w rozwijaniu ich projektów, dzięki temu wiele wartościowych pomysłów zostało już zrealizowanych. Te artystyczne przedsięwzięcia promują Białystok – przekazał zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki.

Do urzędu miejskiego wpłynęły 24 wnioski, z czego 7 z nich nie spełniało kryteriów regulaminowych. Spośród 17 pozostałych, siedmioosobowa komisja wybrała pięciu zwycięzców.

Magdalena Pietruk, założycielka marki Xoroshe na projekt pt.„Kolekcja mody inspirowana folklorem, sztuką i kulturą tradycyjną Białostocczyzny” otrzymała 10 tys. zł.

Autorka monodramu “Pobudka” Natalia Sakowicz może przeznaczyć 15 tys. zł. na nowy spektakl o roboczej nazwie ” Osaleńcy”.

Wśród stypendystów nie zabrakło muzyków. Piotr Maksim na pomysł  „Białystok City” zgarnął 7 tys. zł.

Graficzka Paulina Gajda-Deszczka, autorka projektu muralu Wiecznik Białostocki teraz zajmie się pracą „Ślady Białostockiej Moderny” z dofinansowaniem w wysokości 8 tys. zł.

Ostatnim stypendystą, do którego konto trafiło 10 tys. zł został Michał Łukaszuk ze swoim  „Postnowoczesnym klinczem. Performancem literacko-muzycznym”.

Stypendia artystyczne są przyznawane od 2007 roku. Młodzi twórcy w 2019 roku otrzymali wsparcie w wysokości 177 tys. zł.

 

 

Red. Laura Maksimowicz

Fot. Unsplash

Wschodzący Białystok

Udostępnij ten wpis:

  • gansa.pl – agencja interaktywna – strony internetowe
  • Lider

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o