Książnica Podlaska odzyskała ponad 1100 książek

Wszyscy, którzy nie zwrócili w terminie książek wypożyczonych w Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku, mogli je oddać bez konieczności płacenia kary.  A to wszystko dzięki abolicji, prowadzonej w dniach od 8 do 31 maja 2019 r.

 

W sumie udało się odzyskać ponad 1100 książek, czyli o około 280 woluminów więcej niż przy podobnej akcji, przeprowadzonej w 2018 roku.

 

Lubimy wypożyczać książki, ale niestety zapominamy je zwracać

 

Według danych z dnia 6 maja 2019 r. u dłużników pozostawało 3018 woluminów wypożyczonych w samej tylko Wypożyczalni Głównej Książnicy Podlaskiej. 524 z nich udało się odzyskać. Rekordzistka uniknęła kary w wysokości ponad 400 zł. W filiach udało się odzyskać w sumie 615 woluminów.

 

“Cieszymy się z każdej odzyskanej książki, gdyż wiemy że na te publikacje czekają inni czytelnicy –  powiedziała Jolanta Gadek, dyrektor Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku.

 

Kara za przetrzymanie książki, audiobooka, płyty CD z muzyką, płyty analogowej czy kasety magnetofonowej, wypożyczonej w Książnicy Podlaskiej to 10 gr za jeden wolumin, za każdy dzień po terminie zwrotu.

 

 

Red. M.L.

Fot. unsplash

Książnica Podlaska

Udostępnij ten wpis:

  • Lider
  • gansa.pl – agencja interaktywna – strony internetowe

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o