Wysokie Mazowieckie. Pomnik Chrystusa Króla stanie na skwerze

Burmistrz Miasta Wysokie Mazowieckie Jarosław Siekierko informuje, że na najbliższej sesji Rady Miasta, w porządku obrad przewiduje się punkt dotyczący podjęcia uchwały w sprawie wzniesienia pomnika Chrystusa Króla. Sesja planowana jest na 24 czerwca 2019 r.

 

Inicjatorami budowy Pomnika Chrystusa Króla jest Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa z Księdzem Dziekanem Ryszardem Niwińskim Proboszczem Parafii p.w. Św. Jana Chrzciciela w Wysokiem Mazowieckiem. Inicjatywę wspiera Burmistrz Miasta Wysokie Mazowieckie oraz Rada Miasta Wysokie Mazowieckie.

 

Pomnik Chrystusa Króla stanie na skwerze

 

Nowo projektowany pomnik będzie zlokalizowany w Wysokiem Mazowieckiem, na skwerze przy ul. 1 Maja i Ludowej. Inwestycja polega na budowie piedestału pomnika „Najświętszego Serca Pana Jezusa” wraz z eliptycznym placem pomnikowym i najbliższym otoczeniem.
Piedestałem pomnika ma być 13,5 tonowy głaz narzutowy posadowiony na żelbetowym fundamencie. Na piedestale zostanie zamocowana metalowa rzeźba z przedstawieniem Pana Jezusa o wysokości 2,2 m. Wysokość pomnika wraz z figurą wyniesie 3,5 m. Wokół pomnika będzie reprezentacyjny placu w kształcie elipsy. Na utwardzonym placu zostanie umieszczonych 12 granitowych sześcianów. Będą pełnić funkcję siedziska oraz monolitu z inskrypcją nawiązującą do orędzi Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W ramach inwestycji zostaną wytyczone również nowe chodniki oraz niewielki nasyp ziemny obsiany łąką kwiatową, z nasadzeniami krzewów.

 

 

 

 

 

 

Red. M.L.

Fot. UM Wysokie Mazowieckie

Urząd Miasta Wysokie Mazowieckie

Udostępnij ten wpis:

  • Lider
  • gansa.pl – agencja interaktywna – strony internetowe

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o