Białostoczanie relaksują się na plaży „Dojlidy” – zdjęcia

Według synoptyków czerwiec może być najcieplejszym miesiącem lata. Prawdziwie upalna i słoneczna pogoda utrzyma się w ciągu najbliższych dni. Upały sięgające 30 stopni Celsjusza raczej nas nie opuszczą. Musimy jednak liczyć się z tym, że często będą pojawiały się przelotne deszcze i burze.

 

 

Podczas upalnych dni chętnie spędzamy czas nad wodą. Mieszkańcy Białegostoku, a także okolicznych miejscowości, wypoczywają, między innymi, na plaży miejskiej „Dojlidy”, gdzie nad bezpieczeństwem czuwają ratownicy wodni…

 

 

 

Na plaży fajnie jest…

 

Sezon kąpielowy na miejskiej plaży “Dojlidy” rozpoczął się 1 czerwca.  Na kąpielisku jest nowe boisko do siatkówki plażowej. Przez cały rok można tu także korzystać ze sprzętu sportowego. Ponadto dostępne są kijki do nordic walking, rowery miejskie, a także rowery górskie zarówno dla dzieci jak i dorosłych, również z siedziskami dla najmłodszych. Na terenie znajduje się siłownia na świeżym powietrzu, oraz place zabaw dla dzieci. Są też ścieżki spacerowe oraz miejsca na grilla i ognisko. W wypożyczalni sprzętu pływającego na plażowiczów czekają również dwu i czteroosobowe rowery wodne, kajaki, łodzie canoe, łodzie wiosłowe, łodzie żaglowe klasy Omega, deski windsurfingowe, a także smocze łodzie na 10 wioślarzy.

Wypożyczalnia w sezonie letnim czynna jest codziennie od godz. 9:00 do 20:00. Sprzęt można wypożyczać do godz. 19:00.

Sezon kąpielowy na Dojlidach potrwa do 31 sierpnia 2019 r. Do tego czasu wstęp na teren ośrodka będzie płatny: 2 zł bilet ulgowy, 4 zł bilet normalny,  natomiast bilety rodzinne od 1 do 6 zł.

Wypożyczalnia sprzętu pływającego działać będzie do połowy października.

Pełny cennik za korzystanie z Ośrodka Sportów Wodnych „Dojlidy” przy ul. Plażowej w Białymstoku znajduje się tutaj.

 

 

Red. Monika Lenczewska

Fot. Monika Lenczewska/Podlaskie24.pl

The Weather Channel / miejskoaktywni.pl

Udostępnij ten wpis:

  • Lider
  • gansa.pl – agencja interaktywna – strony internetowe

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o