Nowy ośrodek treningowy Jagiellonii Białystok

Jagiellonia Białystok otwiera dziś (11.06.) nowy ośrodek treningowy w białostockich Starosielcach. Będzie tam trenowała pierwsza drużyna i grupy młodzieżowe.

 

Budowa nowej bazy treningowej Jagiellonii Białystok trwała nieco ponad rok. Łącznie kosztowała prawie 19 mln zł, z czego ponad 5 mln to dotacja z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 

 

“Za nami bardzo pracowity rok. 30 kwietnia uzyskaliśmy prawomocne pozwolenie na użytkowanie obiektów, więc udało nam się zakończyć budowę w planowanym terminie. Wyzwań i niespodzianek nie brakowało. Stworzenie boisk, wraz z systemami drenażowym i podgrzewania, było dla nas ciekawym doświadczeniem, a sam budynek, którego wykończenie jest związane z barwami i historią Jagiellonii, też był dla nas czymś innym niż zazwyczaj” – powiedział Michał Dąbkowski, kierownik budowy.

Ośrodek przy ulicy Elewatorskiej składa z trzech boisk. Jedno pełnowymiarowe posiada sztuczną nawierzchnię. Zimą będzie tam rozstawiany balon, dzięki czemu piłkarze będą mogli trenować przy minusowych temperaturach. Dwa pozostałe mają nawierzchnię naturalną. Pierwsze z nich jest pełnowymiarowe i podgrzewane, a drugie ma wymiary 68 na 33 metry. Dodatkowo przy boiskach powstały budynki szatniowo-administracyjne oraz magazynowe.

 

“Maksymalnie wykorzystaliśmy teren, który mieliśmy do dyspozycji. Zaprojektowaliśmy to tak, aby wykorzystać każdy metr kwadratowy i myślę, że efekt końcowy w pełni spełnia nasze oczekiwania. Przed nami dużo pracy organizacyjnej, szczególnie w pierwszym etapie funkcjonowania ośrodka. Kluczowym momentem z pewnością będzie okres zimowy, a prawdziwym sprawdzianem rozstawienie hali pneumatycznej, pierwszej w naszym regionie. To będzie dla nas wyzwanie, bo jeśli chodzi o pielęgnację boisk, zarówno naturalnych, jak i sztucznych, mamy do dyspozycji zgrany sztab doświadczonych ludzi, który na pewno podoła zadaniu” – opowiadał Bartosz Kobrzyniecki, kierownik nowego ośrodka treningowego.

 

W ośrodku pracować będą ludzie, którzy związani są z Jagiellonią od wielu lat. Są to Włodzimierz Siemieniuk, Andrzej Kalata, Jacek Lewasz oraz Dorota Tomulczuk. Sam kierownik, Bartosz Kobrzyniecki, dołączył do jagiellońskiej „drużyny” już w 2019 roku.

Red. M.L.

Fot. Kamil Świrydowicz/Jagiellonia.pl

Jagiellonia.pl

Udostępnij ten wpis:

  • gansa.pl – agencja interaktywna – strony internetowe
  • Lider

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o