Rynek w Choroszczy oficjalnie otwarty

Całkowicie nowy wygląd ma teraz Rynek 11 Listopada w Choroszczy. Do niedawna jeszcze park – teraz plac z fontannami i wyeksponowanym pomnikiem – w piątek po południu (07.06.2019 r.) został oficjalnie otwarty po rewitalizacji. Teraz mogą się tam odbywać wydarzenia kulturalne czy patriotyczne. Urzędnicy podkreślają, że to przywrócenie dawnych funkcji. „Na starych fotografiach jakie mamy, Rynek był placem a nie parkiem – mówi burmistrz Robert Wardziński. Przebudowa samego rynku to koszt ponad 5 mln zł. Inwestycja powstała przy wsparciu Powiatu Białostockiego, Urzędu Marszałkowskiego i Lokalnej Grupy Działania Narew.

Oprócz samego placu zmienił się także ruch wokół niego. Dodatkowo przebudowano ulice: Branickiego, Mickiewicza, Sienkiewicza i Dominikańską.

Jako powiat wspieraliśmy gminę finansowo, bo Choroszcz realizowała tę inwestycję na drogach powiatowych. Jest ładnie, wszystko się zmieniło, mamy takie centrum w środku miasta, wreszcie Choroszcz ma Rynek z prawdziwego zdarzenia” – mówi starosta białostocki Jan Perkowski. „Przydałoby się tylko trochę więcej cienia, liczymy, że drzewa szybko urosną” – dodaje starosta.

Do niedawna był to park – teraz jest plac z fontannami i wyeksponowanym pomnikiem. Mogą się tam odbywać wydarzenia kulturalne czy patriotyczne. Inwestycja gminna powstała przy wsparciu Powiatu Białostockiego (w wysokości 2 mln 223 tys. zł).

Red. OKO

Fot. powiatbiałostocki.pl

powiatbiałostocki.pl

Udostępnij ten wpis:

  • gansa.pl – agencja interaktywna – strony internetowe
  • Lider

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o