Uwaga na oszustów! Działają metodą na policjanta CBŚP

Oszuści, wyłudzający pieniądze metodą „na wnuczka, policjanta…” – nie próżnują. Niestety, pomimo wielu apeli i ostrzeżeń ze strony Policji, mundurowi nadal otrzymują zgłoszenia o udanych oszustwach. Wczoraj ofiarą przestępców padła 68-letnia mieszkanka Suwałk. Policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i czujność przy podejmowaniu szybkich decyzji finansowych.

 

W poniedziałek (10.06.) późnym wieczorem dyżurny suwalskiej Policji został powiadomiony, że 68-letnia mieszkanka Suwałk została oszukana metodą na “policjanta”. Mundurowi w rozmowie ze zgłaszającą ustalili, że do zdarzenia doszło w godzinach 12.30-15.00. Z relacji pokrzywdzonej wynika, że na jej stacjonarny telefon zadzwonił mężczyzna podając się za policjanta CBŚP. Mężczyzna twierdził, że jej konto bankowe jest zagrożone, oraz że może ona stracić wszystkie oszczędności. „Policjant” zapewnił kobietę, że może się tego ustrzec jak zlikwiduje swoje konto i dokona przelewu wszystkich oszczędności na konto wskazane przez niego. 68-latka postąpiła zgodnie z poleceniami oszusta i utraciła ponad 30 tysięcy.

Ten sam model działania zastosowali wczoraj przestępcy w stosunku do trzech innych mieszkańców Suwałk. Na szczęście nie uwierzyły one w historie wymyślone przez oszustów.

Policjanci apelują o rozwagę przy podejmowaniu szybkich decyzji finansowych i aby nie przekazywać pod żadnym pozorem pieniędzy osobom obcym.

 

W przypadku jakichkolwiek podejrzeń, a tym bardziej o zaistniałym fakcie stania się ofiarą oszusta, należy natychmiast poinformować Policję!

Red. M.L.

KMP Suwałki

Udostępnij ten wpis:

  • gansa.pl – agencja interaktywna – strony internetowe
  • Lider

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o