W Raczkach ponownie będzie działać posterunek policji

Jeszcze przed końcem roku w Raczkach znowu zacznie funkcjonować posterunek policji. Będzie to kolejna placówka, którą w ostatnich latach odtworzono w województwie podlaskim.

10 czerwca uroczyście podpisano i wmurowano akt erekcyjny pod siedzibę Posterunku Policji w Raczkach.

 

Wójt Andrzej Szymulewski przypomniał, że posterunek w Raczkach zlikwidowano ponad dziesięć lat temu. W tym czasie gminą zajmowali się policjanci z placówki w dużo mniejszym Bakałarzewie.

“Ponad sześć tysięcy mieszkańców i 34 sołectwa wymagają obecności policji na co dzień. W okolicy buduje się też szereg ważnych dróg. Powstał węzeł trasy Via Baltica, która wkrótce rozbudowana będzie w stronę Ełku. Zdarzając się wypadki i pijani kierowcy, ale coraz częściej dochodzi też do kradzieży i włamań” – mówi Andrzej Szymulewski.

 

“Placówka w Raczkach jest bardzo potrzebna”

 

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński podkreślał, że posterunek w Raczkach i kilkadziesiąt innych posterunków powstaje z funduszy programu modernizacji służb mundurowych na który przeznaczono 100 mln zł.

“Placówka policji w Raczkach jest bardzo potrzebna, bo to jedna z większych gmin w powiecie suwalskim. O jej odtworzenie zabiegali mieszkańcy podczas konsultacji społecznych. Spełniamy ten postulat budując go od podstaw. Nie było bowiem w Raczkach innego spełniającego kryteria obiektu. W ostatnich latach w województwie podlaskim udało się odtworzyć dziesięć posterunków w wyremontowanych budynkach, a w pięciu miejscowościach trwa budowa nowych” – powiedział  Jarosław Zieliński.

 

Posterunek Policji w Raczkach utworzony zostanie w strukturze organizacyjnej Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach. W jednostce Policji służbę będą pełnić funkcjonariusze, których ciągła obecność w tym miejscu oznaczać będzie szybszą możliwość w uzyskaniu potrzebnej pomocy, a także dużo łatwiejszy kontakt z dzielnicowym. Budowa nowej siedziby posterunku realizowana jest ze środków „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa na lata 2017-2020”. Szacunkowy koszt zaplanowanej inwestycji  to 1 800 000 złotych. Nowa siedziba Posterunku Policji w Raczkach przy ulicy Nowe Osiedle znajduje się na gruncie przekazanym przez Wójta Raczek Andrzeja Szymulewskiego. Powierzchnia użytkowa budynku będzie wynosić ponad 139 metrów kwadratowych z 18 pomieszczeniami. Przewidywany termin zakończenia budowy to grudzień 2019 roku.

 

 

 

W naszym regionie posterunki odtworzono w Bakałarzewie, Czyżewie, Czarnej Białostockiej, Szumowie, Knyszynie, Piątnicy, Szepietowie, Michałowie, Wiźnie i Mielniku. Oprócz Raczek budowa trwa w Sokołach, Zaściankach, Grodzisku i Sztabinie.

 

 

Red. M.L.

Fot. Marcin Kapuściński

KMP Suwałki / Polskie Radio Białystok

Udostępnij ten wpis:

  • Lider
  • gansa.pl – agencja interaktywna – strony internetowe

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o