Nowy skarbnik województwa

Paweł Jungerman został powołany na stanowisko Skarbnika Województwa Podlaskiego. Taką decyzję podjęli radni (24 głosy za, 2 przeciw) podczas wznowionych we wtorek wieczorem (18.06.) obrad sejmiku.

 

Pan Jungerman ma 51 lat i mieszka w Białymstoku. Posiada tytuł magistra ekonomii (Uniwersytet Warszawski Filia w Białymstoku, Wydział Ekonomiczny). Ukończył też studia z zakresu rachunkowości i zarządzania finansami w jednostkach sektora finansów publicznych (Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie).

 

Doświadczenie zawodowe nowego skarbnika

 

Pracował m.in. w PSS SPOŁEM w Białymstoku na stanowisku księgowego, Inspektoracie Służby Więziennej w Białymstoku (inspektor działu finansowego). Był też głównym księgowym w Zakładzie Karnym w Czerwonym Borze oraz samodzielnym księgowym Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym Akademii Medycznej, a także głównym księgowym w Parku Krajobrazowym Puszczy Knyszyńskiej. Ostatnio zajmowane stanowisko (od 2008 roku) to główny księgowy w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Białymstoku.

 

Dotychczasowy skarbnik województwa, Henryk Gryko, pełnił funkcję od 2004 roku, czyli przez 15 lat. Teraz postanowił przejść na emeryturę.

 

 

Zobacz także: Radni nie zdołali odwołać skarbnika województwa

Red. M.L.

Fot. UMWP/Podlaskie24.pl

Udostępnij ten wpis:

  • Lider
  • gansa.pl – agencja interaktywna – strony internetowe

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o