Szpital Powiatowy w Bielsku Podlaskim ma nową centralną sterylizatornię

Zakończyła się przebudowa centralnej sterylizatorni w bielskim szpitalu. Uroczyste otwarcie inwestycji odbyło się w piątek (28 czerwca). Była to okazja aby zobaczyć miejsce, do którego na co dzień wstęp mają tylko pracownicy szpitala. W kolejnych dniach na powrót stanie się niedostępne dla osób z zewnątrz, by jak najlepiej spełniać swoje zadania.

 

“To dla nas ogromne święto i niezwykle ważny moment, dlatego, że jest to kolejny chyba jeden z najważniejszych elementów dla funkcjonowania szpitala” – podkreśliła Bożena Grotowicz, dyrektor szpitala.

 

Inwestycja była możliwa dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

 

“O ile odcinki diagnostyczno-terapeutyczne szpitala zajmujące się chorobami układami krążenia czy narządu ruchu są takie dostępne i widoczne dla pacjentów oraz ich rodzin, tak centralna sterylizatornia działa w subtelny sposób, kompletnie niewidoczny i niech może tak pozostanie. Niech pacjenci nie mają pojęcia o jej istnieniu, a ona pozostanie kluczowe znaczenie w zapewnieniu odpowiedniej jakości świadczeń – powiedział Dominik Maślach, dyrektor Departamentu Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

 

Starosta bielski Sławomir Snarski podkreślił, że szpital w Biesku Podlaskim cieszy się w województwie i kraju, doskonałą renomą.

 

“Dziękuję dyrekcji szpitala i jego pracownikom za tę ciężką, ale i owocną pracę, za dobrą współpracę z zarządem i radą powiatu. Chciałbym powiedzieć, że wiem co jeszcze chcemy w tym szpitalu zrobić, a inwestycje te uważam za naszą powinność w stosunku do mieszkańców powiatu” ­– podkreślił starosta bielski Sławomir Snarski.

 

“Narodowy Fundusz Zdrowia zawsze z uwagą patrzy, by dostępność do usług zdrowotnych była stale zwiększana, a szpital w Bielsku Podlaskim jest wzorcowym wręcz przykładem placówki, która w niełatwym otoczeniu, potrafi się stale rozwijać i bezbłędnie trafiać w potrzeby mieszkańców Bielska Podlaskiego i całego powiatu bielskiego” – zaznaczył Maciej Olesiński, dyrektor Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

 

Przebudowa sterylizatorni to część większego projektu o łącznej wartości 5,8 mln zł. Zakłada on również zakup nowoczesnego wyposażenia na potrzeby Oddziału Urazowo-Ortopedycznego i Poradni urazowo-ortopedycznej oraz Oddziału Chirurgicznego z Pododdziałem Chirurgii Naczyniowej i Poradni chirurgicznej szpitala w Bielsku Podlaskim. Projekt został dofinansowany kwotą 3,9 mln zł w ramach RPO.

 

 

 

 

 

Zobacz też: Nowa metoda leczenia raka jajnika w Uniwersyteckim Centrum Onkologii w Białymstoku

Red. M.L.

Fot. wrotapodlasia.pl

UMWP

Udostępnij ten wpis:

  • Lider
  • gansa.pl – agencja interaktywna – strony internetowe

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o