Padł nowy rekord w przekazywaniu 1 proc. podatku.

Po raz pierwszy w historii kwota przekazana przez podatników z województwa podlaskiego organizacjom pożytku publicznego z tytułu 1 proc. podatku przekroczyła 20 mln zł.

 

Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku podsumowała tegoroczną kampanię rozliczeń podatkowych. W rozliczeniach PIT za 2018 rok ponad 370 tys. podatników z woj. podlaskiego zdecydowało się przekazać 1 proc. swojego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Biorąc pod uwagę fakt, że rok wcześniej takich osób było blisko 360 tys., o ponad 14 tys. wzrosła liczba podatników – darczyńców.

 

“Wraz ze wzrostem liczby osób wskazujących w swoich zeznaniach obdarowywaną organizację, wzrosła również znacznie, bo o ponad 2 mln 760 tys. złotych kwota, którą otrzymały OPP. W PIT-ach za 2017 rok podatnicy przekazali organizacjom pożytku publicznego ponad 17 mln zł, a w zeznaniach za 2018 rok było to już ponad 20 mln zł. Gdyby każdy rozliczający się podatnik z Podlasia, przekazał 1 proc. swojego podatku, do OPP trafiłoby 22,5 mln zł. Organizacje pożytku publicznego ucieszy z pewnością fakt, że w związku z powyższym, od podatników z województwa podlaskiego, trafi do nich ponad 91 proc. pieniędzy, które mogły być przekazane” – informuje Radosław Hancewicz rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku.

 

 

Najwyższa kwota przekazana w tym roku przez jednego podatnika to 56.977 zł.

 

Łącznie, od momentu kiedy w 2004 r. po raz pierwszy pojawiła się możliwość przekazywania organizacjom pożytku publicznego 1 proc. naszego podatku, OPP otrzymały od mieszkańców woj. podlaskiego 154 mln zł.

 

 

 

Zobacz też: 60 tys. podatników z Podlasia pozostawiło rozliczenie PIT urzędowi skarbowemu

 

 

Red. M.L.

Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku

Udostępnij ten wpis:

  • Lider
  • gansa.pl – agencja interaktywna – strony internetowe

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o