Tylko do 05.07 można zgłaszać kandydatów w wyborach do Podlaskiej Izby Rolniczej

Podlaska Izba Rolnicza informuje, że Krajowa Rada Izb Rolniczych  zarządziła wybory do rad powiatowych izb rolniczych na dzień 28 lipca 2019 r.

Głosowanie będzie się odbywać w godz. 8.00 – 18.00

Siedziby Okręgowych Komisji Wyborczych znajdują się w urzędach gmin.

Komisja Okręgowa przyjmuje zgłoszenia kandydatów i dokonuje ich rejestracji najpóźniej do dnia 5 lipca 2019 r. do godz. 15.00

Zgłoszenie kandydata musi być poparte co najmniej 50 (pięćdziesięcioma) podpisami osób, które posiadają prawo wyborcze w okręgu wyborczym, w którym dokonywane jest zgłoszenie.
Do zgłoszenia należy dołączyć pisemne oświadczenie kandydata wyrażające zgodę na kandydowanie lub pisemne upoważnienie do dokonania zgłoszenia (jeśli dokonuje go osoba upoważniona przez kandydata), oświadczenie kandydata o niekaralności, zgodę kandydata oraz osoby zgłaszającej na przetwarzane danych osobowych oraz w przypadku osoby prawnej dokument wystawiony przez władze osoby prawnej o ustanowieniu przedstawiciela tej osoby.

Osoby uprawnione do głosowania to płatnicy podatku rolnego.

WYBORCO – sprawdź czy Twoje nazwisko zostało prawidłowo umieszczone w spisie osób uprawnionych do głosowania. Spisy wyborców będą udostępnione do wglądu w urzędach gmin.

Red. OKO

Podlaska Izba Rolnicza

Udostępnij ten wpis:

  • Lider
  • gansa.pl – agencja interaktywna – strony internetowe

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o