Wschodni Kongres Gospodarczy

VI Kongres odbędzie się w Białymstoku w dniach 25-26 września 2019 r. Towarzyszy mu hasło „Tu spotyka się Zachód ze Wschodem”. Udział w wydarzeniu zapowiedziało blisko 1500 gości, oraz dwustu prelegentów. W programie przewidziano trzydzieści debat m.in. o relacji między Unią Europejską a wschodem Europy, zagadnieniach współpracy międzynarodowej, wspólnych europejskich inwestycjach, aż po przemiany związane z cyfryzacją .

 

O szczegółach VI Wschodniego  Kongresu Gospodarczego informowali Członek Zarządu Województwa Podlaskiego Wiesława Burnos,  dyrektor Międzynarodowego Chińskiego i Środkowo-Wschodnioeuropejskiego Instytutu Logistyki i Nauki o Usługach Wydziału Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej Joanicjusz Nazarko, prezes firmy Malow Henryk Owsiejew, Maciej Perkowski z Wydziału Prawa UwB oraz prezes PWTP (organizator Wschodniego Kongresu Gospodarczego)  Wojciech Kuśpik.

 

Dwa dni debat, 1500 uczestników, 200 prelegentów i 30 paneli tematycznych

 

Agenda szóstej edycji Wschodniego Kongresu Gospodarczego obejmuje jak co roku szeroki zakres tematów. Będą poruszane relacje między Unią Europejską a wschodem Europy. Omówione zostaną zagadnienia współpracy międzynarodowej, wspólnych europejskich inwestycji, oraz przemian związanych z cyfryzacją.

 

“Tematy Kongresu zostały wypracowane wspólnie z władzami regionalnymi i przedsiębiorcami. Podejmujemy tematy ważne z punktu widzenia rozwoju gospodarczego regionów Polski Wschodniej. Kongres robimy przede wszystkim z myślą  o przedsiębiorcach i dominują tematy biznesowe – w tym roku będą to m.in. ekspansja zagraniczna, transformacja cyfrowa, rynek pracy czy logistyka” – podkreślał Wojciech Kuśpik, prezes PWTP.

 

Reprezentujący środowisko przedsiębiorców, prezes firmy Malow Henryk Owsiejew zaznaczył, że jest to bardzo ważne wydarzenie dla lokalnego świata biznesowego.

 

“Kongres to taki czas, kiedy stajemy się podmiotem w dyskusji o gospodarce Cała tematyka i tego i poprzednich edycji jest związana jest z gospodarką w różnych aspektach” –  zauważył Owsiejew.

 

W opinii Prof. Joanicjusza Nazarko jednym z ciekawszych tematów Kongresu będzie m.in.  transport i infrastruktura logistyczna na linii Europa-Azja, w kontekście nowego Jedwabnego Szlaku i oczywiście zagadnienia dotyczące współpracy biznesu i nauki.

 

Podczas Kongresu nie zabraknie dyskusji też o Unii Europejskiej – na co zwrócił uwagę Maciej Perkowski z UwB.

 

Współorganizatorem VI Wschodniego Kongresu Gospodarczego jest samorząd województwa podlaskiego.

Red. OKO

Fot. Wrota Podlasia

Wrota Podlasia

Udostępnij ten wpis:

  • Lider
  • gansa.pl – agencja interaktywna – strony internetowe

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o