Przedstawiciele KO spotkali się z handlowcami przy Kawaleryjskiej.

Wybory parlamentarne już w październiku. Na kampanię wyborczą politycy będą mieli bardzo mało czasu. Sposobem na kampanię Koalicji Obywatelskiej ma być ,,ruszenie w Polskę”. Taką ,,wizytę przedwyborczą”w sobotni poranek przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej Grzegorz Schetyna oraz Barbara Nowacka  postanowili złożyć na targowisku miejskim przy ul. Kawaleryjskiej.

Politycy w trakcie akcji POrozmawiajmy chcą spotkać się ze “zwykłymi ” ludźmi i  rozmawiać o ich problemach.  Podróżują specjalnym busem. W ten weekend zawitał on do woj.podlaskiego. W Białymstoku politycy odwiedzili giełdę przy Andersa oraz targowisko miejskie przy ul. Kawaleryjskiej. Z mieszkańcami poruszyli temat wycofania wiz zakupowych przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, z których chętnie korzystali Białorusini i Ukraińcy. Według osób zajmujących się handlem ta decyzja bardzo niekorzystnie wpłynęła na ich zarobki, a przez to nawet niektórzy mają problem z utrzymaniem własnej rodziny.

,,Będziemy bardzo blisko ludzi żeby rozmawiać, pytać i słuchać. Chcemy aby to Polki i Polacy napisali program największego ugrupowania opozycyjnego. Jesteśmy tutaj też po to aby pokazać, że nieprzemyślane decyzje, które szkodzą polskiej przedsiębiorczości muszą być zmienione. Kiedy wygramy wybory to zmienimy te przepisy, które są nieludzkie i bezmyślne. – powiedział przewodniczący Platformy Obywatelskiej, Grzegorz Schetyna.

Z mieszkańcami Podlasia spotkają się m.in. liderzy Koalicji Europejskiej, Grzegorz Schetyna i Barbara Nowacka oraz  podlascy posłowie: Robert Tyszkiewicz, Bożena Kamińska, Tomasz Cimoszewicz i Krzysztof Truskolaski.

W sobotę ( 06.07.2019) politycy odwiedzą także Rajgród, Augustów, Suwałki,Wiżajny i Suchowolę. 

9:00 – Białystok – bazar przy ul. Kawaleryjskiej (konferencja prasowa i rozmowy z kupcami);
11:00 – Rajgród – plaża miejska (iSwimiRun mistrzostwa Podlasia i Mazur)
12:30 – Augustów – bulwary przy rzece Netta
15:20 – Suwałki – plac Marii Konopnickiej (konferencja prasowa i spacer wzdłuż trasy Reso Suwałki)
16:45 – Wiżajny – ul. Suwalska 17A (spotkanie ze Stowarzyszeniem “Macierzanka)
19:00 – Suchowola – Park Miejski, Łuk Papieski (rozmowy z mieszkańcami przy okazji XVII Europarady Orkiestr Dętych)

Red. Laura Maksimowicz

Fot. Laura Maksimowicz

Udostępnij ten wpis:

  • Lider
  • gansa.pl – agencja interaktywna – strony internetowe

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o