Michałowo. To był weekend pełen sportowych emocji

Ok. 400 osób wystartowało w niedzielnych (7.07) wyścigach rowerowych w ramach Maratonów Kresowych w Michałowie. O zwycięstwo – zarówno na głównej trasie, jak i w półmaratonie decydował finisz z kilkuosobowej grupki kolarzy-amatorów.

Trasę półmaratonu najszybciej pokonali 17-latkowie. Zawodnicy w tym wieku zajęli całe podium. Najszybciej linię mety pokonał Jakub Budziński z Suwałk, drugi był Aliaksei Dzmitrieu z Białorusi, a trzeci Vladislav Prokhorov z Rosji.

Bardziej doświadczeni kolarze rywalizowali na trasie maratonu. W Michałowie organizatorzy przygotowali tę trasę o długości 67 km. O końcowe zwycięstwo rywalizowało trzech zawodników, którzy oderwali się od całej grupy. Finisz wygrał 17-letni Szymon Pomian z Białegostoku, drugi był Yauheni Navasad z Białorusi, a trzeci Paweł Arciszewski z Białegostoku.

Tuż za podium znalazł się Victar Kustinsky z grupy MISTRAL Grodno SA Radio Białystok.

Następny wyścig w ramach Maratonów Kresowych nad niezwykle malowniczą śluzą Dąbrówka nad Kanałem Augustowskim niedaleko miejscowości Sopoćkinie na Białorusi.