Międzynarodowy Festiwal Bajek

W lipcu, po raz czwarty, będziemy mieli okazję przenieść się w Krainę Baśni. W tym niezwykłym świecie poszukamy pirackich skarbów na Pewnej Wyspie. Zajrzymy na Drugą Stronę Lustra. Sprawdzimy co kryje się w Tajemniczym Ogrodzie. Bajkową Drogę pomogą nam przejść aktorzy, muzycy, cyrkowcy i lalkarze, artyści z Polski, Białorusi, Ukrainy. Organizatorem kolejnej edycji Międzynarodowego Festiwalu Bajek Fundacja ONI – TO MY.

 

Bajek można posłuchać, bajki można zobaczyć, bajek można dotknąć, do bajki można wejść, bajkę można stworzyć.

 

 

Festiwal Bajek nie ma żadnych granic. Organizatorzy zapraszają wszystkich do wspólnej zabawy.

 

25/07 g.15:00 BIAŁOWIEŻA (Dom Dziecka)

26/07 g.13:00 HAJNÓWKA (Park miejski)

27/07 g.13:00 CZEREMCHA (GOK)

28/07 g.13:00 DROHICZYN (Karczma Stara Baśń)

 

“Jesteśmy przekonani, że z bajek się nie wyrasta. Bajkowy świat jest w każdym z nas, czasem zepchnięty w jakiś oddalony zakątek duszy, czasem trochę uśpiony, ale nadal żywy. Wystarczy mały krok, by ów świat się obudził, przypomniał o sobie, dał radość” – zachęcają organizatorzy festiwalu Fundacja ONI – TO MY

 

Organizatorzy tworzą Festiwal od podstaw, wkładając w niego swoje umiejętności i doświadczenie, talent i marzenia, wizje, fantazje i – przede wszystkim – duszę.

 

“Zapraszamy znakomitych artystów z kraju i z zagranicy – aktorów, lalkarzy, cyrkowców, muzyków, opowiadaczy historii. Ludzi, którzy umieją się dzielić swoją pasją i wciągać innych w czarodziejski świat. Organizujemy Festiwal wspólnie z dziećmi” – podkreślają.

 

Głównym partnerem Fundacja ONI – TO MY jest Dom Dziecka w Białowieży, a jego wychowankowie to ich  najważniejsi konsultanci, eksperci, krytycy i aktywni uczestnicy.

 

Jak informują przedstawiciele Fundacji, Festiwal Bajek organizują  z potrzeby serca, by dzielić się dzieciństwem z każdym, bez względu na wiek, rozwijać wyobraźnię u najmłodszych i przywracać radość życia dorosłym.

 

“Zależy nam również na przekonywaniu ludzi – Dużych i Małych – do wyjścia z roli odbiorcy i widza, do aktywnego uczestnictwa w działaniach kulturalnych, do wspólnego tworzenia przestrzeni sztuki, relaksu i niczym nieskrępowanej zabawy” – podkreślają.

 

 

 

 

Zobacz też: Tłumy przyszły na Metamorfozy Lalek

 

 

Red. M.L.

Fot. Fundacja ONI – TO MY

mat. organizatora

Udostępnij ten wpis:

  • Lider
  • gansa.pl – agencja interaktywna – strony internetowe

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o