Nowe, zielone tablice rejestracyjne dla salonów samochodowych

Od 11.07.2019 r. dealerzy samochodów będą mogli dostać takie tablice na rok, bez konieczności rejestracji pojazdu na stałe. Dla klientów zmiana przepisów oznacza, że przed kupnem sprawdzą pojazd dokładniej.

Skorzystają sprzedawcy nowych aut i klienci, którzy chcą taki samochód  kupić. 11 lipca br. wchodzą w życie przepisy o tzw. profesjonalnej rejestracji pojazdów.  Pojawi się nowy rodzaj tablic rejestracyjnych – z zielonym drukiem. Dealerzy samochodowi będą mogli dostać takie tablice na rok, bez konieczności rejestracji pojazdu na stałe. Co ważne, tablicę można w tym czasie wykorzystać do kilku – kilkunastu pojazdów.  Nowe przepisy dotyczą pojazdów niezarejestrowanych wcześniej na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej lub za granicą.

Profesjonalny numer rejestracyjny nadaje Starosta, po uprzednim złożeniu wniosku  przez uprawniony podmiot, czyli:

  1. przedsiębiorców  posiadających na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej siedzibę, a w przypadku przedsiębiorców posiadających siedzibę za granicą – oddział zajmujący się produkcją, dystrybucją lub badaniem pojazdów niezarejestrowanych wcześniej na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej lub za granicą;
  2. jednostek uprawnionych lub jednostek badawczych producenta pojazdu, przedmiotu wyposażenia lub części przeprowadzających badania pojazdu.

Profesjonalna rejestracja pojazdów to rozwiązanie wykorzystywane już w kilku państwach Europy Zachodniej. Pozwala ona na wydanie jednego kompletu tablic rejestracyjnych dla przedsiębiorcy sprzedającego niezarejestrowane dotąd auta lub zajmującego się badaniem pojazdów.

Co ważne, na podstawie profesjonalnego dowodu rejestracyjnego starosta nie może dokonać właściwej rejestracji pojazdu.

 

Red. OKO

Fot. powiatbiałostocki.pl

powiatbiałostocki.pl

Udostępnij ten wpis:

  • gansa.pl – agencja interaktywna – strony internetowe
  • Lider

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o