Łapy. Nowe tereny inwestycyjne czekają na biznes

Dziesięć nowych działek inwestycyjnych czeka na przedsiębiorców w podstrefie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Łapach. Prace związane z uzbrojeniem terenów zakończyły się w maju, a w piątek, 12 lipca br. odbyło się oficjalne otwarcie inwestycji. 

 

“Silne gospodarczo Łapy, to silne województwo podlaskie. Mam nadzieję, że to jest początek nowego rozwoju Łap, i powrót tego miasta do gospodarczej elity podlaskich miejscowości. Gratuluję obecnemu burmistrzowi gminy, jego poprzednikom i wszystkim osobom zaangażowanym w to przedsięwzięcie” – mówił podczas uroczystości  Artur Kosicki, marszałek województwa podlaskiego.

 

Obszar inwestycyjny łapskiej podstrefy obejmuje teren 24 hektarów

 

W maju br. gmina zakończyła proces uzbrajania terenu i przygotowała dziesięć działek inwestycyjnych o powierzchni ok. 1 ha każda. Zostały one wyposażone w niezbędną infrastrukturę –  m.in. w sieć kanalizacyjną, sanitarną i deszczową. Jest również  droga wewnętrzna wraz z oświetleniem. Przebudowano i wyremontowano drogi zapewniając w ten sposób bezpośredni dojazd do terenów.

 

“To historyczny moment, ogromna szansa dla gminy i dla całej okolicy. Nie obyło się bez problemów, ale dzięki ogromnemu wsparciu samorządu województwa i marszałka Kosickiego udało nam się tę inwestycję dokończyć” – mówił burmistrz Łap Krzysztof Gołaszewski.

 

Również wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski liczy, że dzięki nowym działkom w podstrefie ekonomicznej Łapy  będą przyciągać biznes.

Wicestarosta białostocki Roman Czepe, który zapoczątkował cały proces tworzenia podstrefy ekonomicznej w Łapach podkreślał, że projekt zrodził się jako sposób na rozwiązanie problemów po likwidacji Cukrowni Łapy i Zakładów Naprawy Taboru Kolejowego w Łapach. Dodał, iż podstrefa była znakomitym narzędziem na pozyskanie inwestorów i rozwój przedsiębiorczości w tym regionie.

 

 

 

 

 

Całkowity koszt inwestycji to ponad 18 mln zł., z czego prawie 12,5 mln to pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020.

Obecnie w tzw. ”starej” części podstrefy sprzedanych jest siedem działek i działają tam dwie białostockie  firmy: drukarnia Arka – Druk i producent systemów kominowych firma Konekt.

 

Red. M.L.

Fot. wrotapodlasia.pl

UMWP

Udostępnij ten wpis:

  • Lider
  • gansa.pl – agencja interaktywna – strony internetowe

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o