Wakacje w teatrze- darmowe spektakle i warsztaty

Czy Ty lub Twoje dziecko marzyło aby zostać aktorem ? Czy chcesz poznać tajniki pracy teatru od środka? Ruszyły właśnie zapisy na wakacyjną akcję Akademii Teatralnej w Białymstoku , która obejmuję darmowe warsztaty i wstęp na spektakle teatralne. 

Szczególnie na program ” Letniej Akademii 2019 ” oraz ” Akademii Latem” zapraszają studenci. To oni wystąpią na scenie Teatru Szkolnego im. Jana Wilkowskiego w którym zaprezentują przygotowane przez siebie inscenizację i przeprowadzą warsztaty.

Zapraszamy małych i dużych

-W czasie wakacji, gdy repertuarowe teatry odpoczywają po pracowitym sezonie, zapraszamy małych i dużych białostoczan oraz turystów coraz liczniej odwiedzających nasze miasto do Teatru Szkolnego im. Jana Wilkowskiego. Grupy przedszkolne, uczestnicy miejskich półkolonii, rodzice z dziećmi, dziadkowie z wnukami – każdy znajdzie tutaj coś dla siebie- podzielił się prorektor Akademii Teatralnej prof. Wiesław Czołpiński.

Zaprezentowane zostaną spektakle  skierowane do najmłodszych krytyków teatralnych, do dzieci 3+. Tytułowy bohater spektaklu Człenio postanawia poznać świat, wyrusza więc w podróż, która okazuje się niesamowitą przygodą. Spotyka na swej drodze nowych przyjaciół i nieznane mu dotąd krainy. Po spektaklu odbędą się warsztaty i słuchowisko.

Warsztaty scenograficzne

W programie odnajdziemy propozycję skierowane także do starszych widzów. Czekają na nich spektakle tj. “Gardenia” i ” Konteksty” oraz warsztaty scenograficzne podczas których poznają różnorodne techniki artystyczne służące do tworzenia scenografii niezbędnej w przedstawieniach lalkowych. 

-Oprócz spektakli proponujemy szereg działań edukacyjnych, będących doskonałą metodą pogłębiania relacji z widzem. Nasi widzowie, dzięki różnorodnym formom kontaktu z teatrem będę mieli szansę “dotknąć” go w pełni – nie tylko oglądać, ale również projektować, komponować, animować… – dodał prorektor.

Zaplanowano również spacery ” Śladami Teatru Lalek”  ze studentami akademii, którzy przybliżą teatralną przeszłość Białegostoku.

Akcja odbywa się od 16 lipca do 26 sierpnia. Uczestnictwo w wydarzeniach jest darmowe, jednak ilość miejsc ograniczona i obowiązuję wcześniejsza rezerwacja. Zapisy przyjmowane telefonicznie: 85 743 54 53, od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-14:00. Pełen program znajduje się na stronie internetowej akademii.

Red. Laura Maksimowicz

Fot. Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza, Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku

Udostępnij ten wpis:

  • gansa.pl – agencja interaktywna – strony internetowe
  • Lider
  • Lider nowy

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o