Są to czyny przeciwne nauczaniu Chrystusa- oświadczenie Arcybiskupa.

“Nie do pogodzenia z postawą chrześcijanina, naśladowcy Chrystusa, były akty przemocy i pogardy”- pisze w swoim oświadczeniu Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki. Oficjalny komunikat jest odpowiedzią na zajścia podczas marszu równości w Białymstoku. 

Część uczestników Pierwszego Marszu Równości w minioną sobotę została zaatakowana przez środowisko pseudokibiców oraz osoby ze środowisk nacjonalistycznych.  W czasie przemarszu osób wspierających środowisko LGBT odbywał się Piknik Rodzinny zorganizowany przez marszałka województwa Artura Kosickiego. Wydarzenie zostało objęte oficjalnym patronatem ks. Abpa Tadeusza Wojdy.Po tym jak do informacji publicznej wyciekły informacje o wielu aktach przemocy Arcybiskup wydał oficjalne oświadczenie o treści :

 Pięknym i wartościowym świadectwem były czuwania modlitewne, ofiarowane w tej intencji cierpienia ludzi chorych, modlitwy w świątyniach i przed katedrą, do czego zachęcałem w mojej odezwie odczytywanej w parafiach. Jednak nie do pogodzenia z postawą chrześcijanina, naśladowcy Chrystusa, były akty przemocy i pogardy. Te, w żadnym przypadku, nie mogą być usprawiedliwiane i akceptowane. Są to czyny przeciwne nauczaniu Chrystusa. Naszym obowiązkiem jest bronienie wartości narzędziami, które zawsze wpisują się w przykazanie miłości bliźniego i szacunek do każdego człowieka. Jezus nakazuje nam wprost: „Miłujcie waszych nieprzyjaciół i dobrze czyńcie tym, którzy was nienawidzą” (Mt 5, 44).

Metropolita Białostocki przywołał także wersety z Pisma Świętego: Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali tak, jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. 

Jednocześnie Arcybiskup Tadeusz Wojda zachęca do modlitwy i troski o rodzinę, “o czystość panujących w niej obyczajów”. Na koniec dodał ” Sobotnie wydarzenia pokazały, że wiele jeszcze mamy do zrobienia, aby w naszych sercach zapanował pokój. Miłość Chrystusa ma nas do tego każdego dnia przynaglać.”

 

Red. Laura Maksimowicz

Fot. ArchiBial.pl

Archidiecezja Białostocka

Udostępnij ten wpis:

  • Lider
  • gansa.pl – agencja interaktywna – strony internetowe

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o