Białostocki Kaliber najlepszy w Polsce!

Białostocki Kaliber najlepszy w Polsce!

 

Białostocki Uczniowski Klub Sportowy Kaliber to najlepszy klub strzelecki w Polsce. W zeszłym tygodniu dobiegł końca Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich. Zawody odbyły się w Zielonej Górze. Reprezentanci Białegostoku zdobyli najwięcej punktów wśród wszystkich 52 klubów startujących z całej Polski.

 

Sukcesy sukcesy

 

Już pierwszego dnia Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich reprezentanci UKS Kaliber odnieśli sukcesy. Maja Wołosowicz w konkurencji pistolet pneumatyczny pobiła życiówkę i zdobyła V miejsce. Ogromne brawa należą się także braciom Chojnowskim. W finale strzelania w sieci najpierw Gabriel Chojnowski pokonał wszystkich kolegów w pistolecie, ustanawiając nowy rekord, a potem Michał ostatnim strzałem zwyciężył w konkurencji karabin sportowy 3×30, a później, następnego dnia dołożył srebro w konkurencji karabin pneumatyczny. Bracia bliźniacy zostali najlepszymi zawodnikami Olimpiady.

Drugi dzień był także niezwykle emocjonujący. Tuż za podium – na 4 miejscu uplasował się  Gabriel Chojnowski w kategorii pistolet szybkostrzelny. Marta Karpienia zdobyła 7 miejsce w karabinie pneumatycznym. Cały zespół spisał się bardzo dobrze. Na wyróżnienie, oprócz wymienionych, zasługują również Zofia Matwiejuk i Damian Pogorzelski.

 

Praca całego klubu

 

Ciężka, całoroczna praca, wysiłek i zaangażowanie trenerów i zawodników zaowocowały zwycięstwem w klasyfikacji klubowej. Takim oto sposobem Kaliber pokonał resztę klubów z Polski.

 

Komentarz: Pozostaje życzyć kolejnych sukcesów!

Red. G.O.

Fot. KS Kaliber Białystok (Facebook)

Udostępnij ten wpis:

  • gansa.pl – agencja interaktywna – strony internetowe
  • Lider

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o