Szkolenie 13. batalionu lekkiej piechoty w terenie cywilnym

W najbliższą niedzielę (18.08) kompania 13. batalionu lekkiej piechoty będzie szkolić się w rejonie rzeki Pisa w powiecie łomżyńskim. Zajęcia odbędą się bez wykorzystania środków pozoracji pola walki.

 

Będą to kolejne zajęcia rotacyjne w okresie szkolenia specjalistycznego tego pododdziału. Tym razem żołnierze będą ćwiczyć w terenie cywilnym wykonując marsz zgodnie z zasadami taktyki pododdziałów lekkiej piechoty. Jednocześnie będą też doskonalić pracę z mapą, orientację w terenie lesistym oraz wydawanie i przekazywanie sygnałów dowodzenia.

 

Działania taktyczne poza obiektami wojskowymi służą zapoznaniu Terytorialsów z terenem, który jest ich rejonem odpowiedzialności. Instruktorzy weryfikują wiedzę i umiejętności żołnierzy w warunkach naturalnych. Dzięki temu zajęcia nabierają większego realizmu i jeszcze bardziej motywują żołnierzy, ponieważ odbywają się w rejonie, z którym są oni związani” – informuje por. Łukasz WILCZEWSKI, oficer prasowy 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

 

Każde zajęcia poza obiektami wojskowymi uzgadniane są z m.in. lokalnymi władzami, nadleśnictwami czy instytucjami. Przygotowanie tego typu zajęć wpływa też na zacieśnianie współpracy cywilno-wojskowej.

 

 

 

 

Red. M.L.

Fot. DWOT

1.PBOT

Udostępnij ten wpis:

  • gansa.pl – agencja interaktywna – strony internetowe
  • Lider

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o