Szpice, maltańczyki i mopsy na Wystawie Psów Rasowych w Białymstoku

Od szczeniąt po dorosłe. Wszystkie czesane i pielęgnowane. Na wystawy zgłoszono ponad 2000 psów z kraju i z zagranicy m.in. z Rosji, Francji, Tajwanu i USA. 

W dniach 17-18 sierpnia 2019 r. Stadion Miejski w Białymstoku należał do psów i ich właścicieli . To prawdziwe święto kynologii. Kynologii, czyli nauki o psach. W sobotę prezentowały się psy myśliwskie, a niedziela będzie należała do pinczerów, sznaucerów i psów molosowatych.  XIII Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Białymstoku jest także okazją do to tego by hodowcy mogli jak z najlepszej strony zaprezentować swoje psy.

Są przekochane ! 

Zajęłam się tą rasą ze względu na charakter. Są to pieski bardzo przywiązane do człowieka i bezproblemowe. Nadają się do bardzo dużej grupy ludzi : dla osób z dziećmi, tych co mieszkają w blokach lub domach. Potrafią się dostosować do różnych warunków, ale przede wszystkim są przekochane ! Są na sto procent skupione na człowieku.– dzieli się hodowczyni rasy cavalier king charles spaniel, Marta Charkiewicz.

Psy oraz ich właściciele konkurowały ze sobą w takich kategoriach jak : Najpiękniejszy Junior, Najpiękniejszy Weteran, Najpiękniejszy Pies Oddziału Białostockiego lub Najpiękniejsze Szczenię. Osoby zastanawiające się nad kupnem psa mogły się skonsultować ze specjalistami od danej rasy, którzy doradzą jak się nimi zaopiekować.

Nie ma bardzo dużo prac pielęgnacyjnych przy mopsach. Trzeba je raz w tygodniu wyczesać. Ich “wadą” jest to, że gubią włos. Raz na jakiś czas je także kąpiemy.- dodaje Agnieszka Górna zajmująca się hodowlą mopsów i mastifów tybetańskich.

Fani kynologii i przyszli wystawcy mogli spróbować swoich sił w konkursie na ” Młodego Prezentera”. W tej konkurencji jury ocenia jego stosunek do zwierzęcia, łatwość nawiązywania kontaktu z psem oraz umiejętność jego zaprezentowania.

Drugiego dnia wystawy, w niedzielę zostanie również wybrany Najpiękniejszy Pies Wystawy, czyli Zwycięzca Best in Show.

Red. Laura Maksimowicz

Fot. Laura Maksimowicz

Udostępnij ten wpis:

  • gansa.pl – agencja interaktywna – strony internetowe
  • Lider

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o