Droga wojewódzka Zabłudów-Żywkowo po przebudowie

Po niespełna 21 miesiącach od podpisania umowy zakończyła się rozbudowa 8,5 km odcinka drogi wojewódzkiej nr 685 Zabłudów – Nowosady. Wartość całej inwestycji wyniosła 52,5 mln zł.

Inwestycja objęła m.in. rozbudowę istniejącej drogi klasy G o długości 8,4 km; budowę drogowych obiektów inżynierskich, tj. mostu na rzece Rudnia oraz przepustów drogowych, w tym również z funkcją przejścia dla małych zwierząt; budowę chodników jedno lub dwustronnych; budowę ciągu pieszo-rowerowego na całym zakresie przebudowy; budowę zjazdów z przepustami; budowę przejść dla pieszych; przebudowę sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej, budowę kanalizacji deszczowej.

 

“To jest bardzo ważna inwestycja dla rozwoju naszego województwa. Droga Zabłudów-Nowosady to droga istotna z punktu widzenia rozwoju gospodarczego, bo w jej pobliżu leży wiele firm, z punktu widzenia przemieszczania się mieszkańców naszego województwa i z punktu widzenia turystów” – powiedział podczas oficjalnego otwarcia Artur Kosicki, marszałek województwa podlaskiego.

 

Rozbudowa drogi została dofinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (44,6 mln zł) w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia na lata 2014 – 2020 oraz z budżetu województwa podlaskiego (7,9 mln zł).

 

„Ta droga, którą dzisiaj otwieramy, miała wiele źródeł finansowania. W pewnej części też z budżetu. Największe zadowolenia posła jest wtedy, kiedy środki o których rozdysponowaniu on w pewnym stopniu decyduje, trafiają do jego okręgu. I tym jest nasza największa radość, że dziś mamy okazję otwierać tę bardzo ważną drogę” – podkreślał poseł Henryk Wnorowski.

 

 

Red. Marta Śliwińska

Fot. Marta Śliwińska/Podlaskie24.pl

Udostępnij ten wpis:

  • Lider
  • gansa.pl – agencja interaktywna – strony internetowe

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o