Hajnówka. Puchar Polski Nordic Walking 2019

Starostwo Powiatowe w Hajnówce, Nadleśnictwo Hajnówka, Polska Federacja Nordic Walking oraz partner strategiczny Santander Consumer Bank Polska zapraszają do udziału w jubileuszowej – 10 edycji Pucharu Polski Nordic Walking.

 

Od ośmiu lat Hajnówka jest jednym ze szczególnych miejsc na mapie zawodów nordic walking, a od 2016r. w naszym regionie rozstrzygany jest finał zawodów. Setki uczestników, duża dawka pozytywnych emocji, wesoła zabawa z solidną porcją sportowej rywalizacji i piękna przyroda. Tak w skrócie można opisać to wydarzenie, odbywające się w Puszczy Białowieskiej – obiekcie na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Uczestnicy dokonują zapisów oraz opłaty na stronie internetowej www.pucharpolskinw.pl . Tradycyjnie mieszkańcy powiatu hajnowskiego mogą wziąć udział bezpłatnie – po dokonaniu rejestracji elektronicznej do dnia 10.09.2019 r. Numery startowe można będzie odebrać przeddzień lub w dniu zawodów.

 

14 września Finał Pucharu Polski Nordic Walking

 

Miejscem   startu   i   mety   zawodów   jest   przystanek   kolejki   leśnej   na terenie  Nadleśnictwa Hajnówka. Zawody będą rozgrywane na dystansie 5 km, 10 km oraz królewskim odcinku 21,0975 km (półmaraton). Trasa przebiega po miękkiej nawierzchni – w Puszczy Białowieskiej. Zawody rozgrywane będą w 23. kategoriach męskich i damskich. Wystartować może każdy miłośnik nordic walking bez względu na wiek, płeć czy kondycję.

Po sportowych zmaganiach organizatorzy zapewniają również tradycyjną imprezę integracyjną. Chętni – w niedzielę – będą mieli niepowtarzalną okazję do przejażdżki kolejką wąskotorową.

 

„Tydzień z Puszczą Białowieską”

 

A po niedzielnym odpoczynku organizatorzy zachęcają do pozostania w regionie na dłużej –  Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku zaprasza na Festiwal „Tydzień z Puszczą Białowieską” w dniach 16.09-21.09.2019. W programie m. in. wyjście na rykowisko jeleni, zajęcia fotograficzne, edukacyjne prelekcje oraz integracyjne ognisko.

 

Szczegóły na stronie https://tydzienzpuszczabialowieska.pl/

 

 

Red. M.L.

Fot. Pixabay

pucharpolskinw.pl

Udostępnij ten wpis:

  • gansa.pl – agencja interaktywna – strony internetowe
  • Lider

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o