Uczniu odwiedź Salon Maturzystów

Popularne targi edukacyjne już 9 września, na terenie kampusu Uniwersytetu w Białymstoku przy ul. Ciołkowskiego. Zaprezentuję się na nich kilkanaście uczelni wyższych z Białegostoku, Warszawy, Poznania i Lublina. Będzie można porozmawiać również z kadrą poszczególnych kierunków studiów.

Już we wrześniu uczniowie klas maturalnych muszą zdecydować, jakie przedmioty w wersji rozszerzonej będą zdawać na maturze w maju 2020 r. Wyniki z matur zadecydują o ich dalszej ścieżce kształcenia. Podczas Salonu Maturzystów wystawcy będą czekać na uczniów od 9.00 do 15.00. Opowiedzą im o ofertach edukacyjnych uczelni oraz wymogach rekrutacyjnych. Uczestnicy dowiedzą się także, jak najlepiej przygotować się do matury, a odpowiedzi na to pytanie udzielą specjaliści z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej z Łomży. Wydarzenie nie jest skierowane wyłącznie do uczniów, ale zarówno do rodziców, nauczycieli i doradców zawodowych.

Białostocki Salon Maturzystów jest częścią ogólnopolskiej kampanii wydawnictwa Perspektywy. Każdego roku odwiedza go kilka tysięcy uczniów szkół ponadpodstawowych z północno-wschodniej Polski. Tego typu imprezy odbywają się w 16 największych ośrodkach akademickich naszego kraju.

Red. Laura Maksimowicz

Fot. UwB

Politechnika Białostocka

Udostępnij ten wpis:

  • Lider
  • gansa.pl – agencja interaktywna – strony internetowe

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o