Opera zaprasza na taras widokowy

Opera zaprasza na taras widokowy

 

Początek września, jesień za pasem, trzeba wykorzystać ostatnie słoneczne dni. A gdzie jak nie „wyżej” można złapać promienie słońca. Czy wiedzieliście, że na dach Opery i Filharmonii Podlaskiej – Europejskiego Centrum Sztuki  przy ul. Odeskiej 1 w Białymstoku można wejść?

 

W tym roku na taras widokowy OiFP można wchodzić od 4 maja do 29 września. Wstęp jest płatny. Bilet w symbolicznej cenie 5 zł można kupić w kasach, a w dni, kiedy kasy są zamknięte, na foyer Opery lub na zewnątrz przy schodach. Dzieci do 13 roku życia wchodzą bezpłatnie. Taras czynny jest w soboty i niedziele od 11.30 do 20.00 (zakup/odbiór biletów do godz. 19.00).

 

Kręcone schody i „Głowa kompozytora”

 

Na taras widokowy OiFP można wejść schodami od strony zewnętrznej (od strony cerkwi pw. św. Marii Magdaleny). Ale cóż to za schody! Na dach Opery prowadzą kręcone metalowe schody. Ich barierka porośnięta jest winobluszczem, co tworzy pewnego rodzaju „tubę.” Dzięki temu zwiedzający ma wrażenie przeniesienia do innej rzeczywistości. Na górze przede wszystkim możemy podziwiać panoramę Białegostoku, a także wypocząć. Choć powierzchnia tarasu nie jest zbyt duża, to z pewnością wystarczy miejsca na odpoczynek, czy też piknik „na wysokości.” W centralnej części dachu usytuowana jest rzeźba Teresy Murak “Głowa kompozytora.” Niektórzy twierdzą, że jej dotknięcie przynosi szczęście…

 

Warto pamiętać, że na taras możemy wejść tylko przy ładnej pogodzie. W razie niesprzyjających warunków atmosferycznych (opady deszczu, silny wiatr itp.) wejście na taras widokowy nie jest możliwe.

 

 

Red. G.O.

Fot. Podlaskie24.pl

OiFP

Udostępnij ten wpis:

  • Lider
  • gansa.pl – agencja interaktywna – strony internetowe

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o