Będą podwyżki dla pracowników placówek kultury podległych samorządowi województwa podlaskiego

Od 6 lat nie było podwyżek przeznaczonych dla wszystkich pracowników instytucji kultury, podległych samorządowi województwa podlaskiego. Obecny zarząd województwa podlaskiego postanowił zwiększyć wynagrodzenia we wszystkich dziewięciu instytucjach.

 

 

Po przeanalizowaniu zarobków, została podjęta decyzja o przyznaniu największych podwyżek w instytucjach, gdzie wynagrodzenia zasadnicze są najniższe. Średnio wyniosą one od ok. 200 zł do 380 zł brutto na etat.

 

Wzrost wynagrodzeń będzie od 1 listopada

 

Na poniedziałkowej (09.09.) sesji radni sejmiku województwa podlaskiego zagłosowali za przyjęciem zmian w budżecie województwa na 2019 rok, które pozwolą na sfinansowanie podwyżek już od listopada. Na ten cel przeznaczono około 2,5 mln zł.

Podwyżki dostaną pracownicy Teatru Dramatycznego im. A.Węgierki w Białymstoku, Opery i Filharmonii Podlaskiej, Książnicy Podlaskiej, Muzeum Podlaskiego, Teatru Wierszalin w Supraślu, Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku, Ośrodka Pogranicze “Sztuk, kultur narodów” w Sejnach, Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu i Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej.

 

Radni podjęli również uchwałę o nadaniu Operze i Filharmonii Podlaskiej – Europejskiemu Centrum Sztuki imienia Stanisława Moniuszki.

 

 

 

Red. M.L.

Fot. Pixabay / wrotapodlasia.pl

UMWP

Udostępnij ten wpis:

  • Lider
  • gansa.pl – agencja interaktywna – strony internetowe

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o