Czy miasto może być szczęśliwe?

Naukowcy, samorządowcy, przedstawiciele biznesu, i organizacji samorządowych na początku października spotkają się na „Smart City Summit” w Białymstoku. Wspólnie będą poszukiwać recepty na szczęśliwe miasto.

 

„Smart City Summit 2019” jest II edycją konferencji organizowanej przez Prezydenta Miasta Białegostoku, Klaster InfoTech oraz Fundację Resursa Podlaska. Ideą przewodnią tegorocznego wydarzenia jest poszukiwanie odpowiedzi na pytanie: jak technologia może zmienić nasze miasta i nasze życie na lepsze?

 

Konferencja „Miasta szczęśliwe” odbędzie się 3 i 4 października 2019 roku na terenie kampusu Uniwersytetu w Białymstoku. Podczas dwóch dni obrad, pięciu sesji tematycznych, i debat eksperckich uczestnicy poszukają innowacyjnych rozwiązań oraz dobrych praktyk wdrażania idei smart city w kraju i zagranicą.

 

Główne przesłanie konferencji zawarte w jej tytule „Miasta szczęśliwe”, rozumiane jest jako poszukiwanie takiego modelu, w którym nowoczesne technologie służą mieszkańcom, aby żyło im się lepiej i wygodniej. Dwudniowe spotkanie naukowców, praktyków, samorządowców i przedstawicieli biznesu będzie koncentrować się wokół pięciu obszarów: człowiek, technologia i środowisko, przestrzeń, współrządzenie, strategia.

Patronat nad wydarzeniem objęła Unia Metropolii Polskich.

 

Red. M.L.

Fot. Podlaskie24.pl

UM Białystok

Udostępnij ten wpis:

  • Lider
  • gansa.pl – agencja interaktywna – strony internetowe

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o