W regionie powstaną nowe miejsca do rekreacji

W regionie powstaną nowe miejsca do rekreacji

 

 Dubiny

Na przykład Gminne Centrum Kultury w Dubinach utworzy teren rekreacyjny, z którego będą mogli korzystać mali i duzi mieszkańcy gminy. Powstanie tam plac zabaw, wiata, miniboisko do piłki nożnej i siatkówki, chodniki, ławki, lamy solarne, miejsca parkingowe i toalety. Koszt tego projektu wynosi blisko 324 tys. zł, dofinansowanie – 282 tys. zł.

Gmina Dubicze Cerkiewne

Gmina Dubicze Cerkiewne z kolei przebuduje i zaadaptuje świetlicę wiejską w Jagodnikach wraz z przyległym placem na potrzeby Centrum Aktywności Lokalnej. Z nowej placówki przez cały rok będą korzystali mieszkańcy i turyści. Koszt inwestycji sięga 265 tys. zł, z czego dotacja pokryje prawie 220 tys. zł.

Narewka

Z kolei gmina Narewka utworzy kino letnie w amfiteatrze w Narewce, a wokół – teren rekreacyjny. W ramach projektu kupi projektor i ekran, a do strefy wypoczynkowej – zestaw do ślizgania i wspinaczki, piaskownice, stół do gry w szachy i chińczyka, ping-ponga i gry w piłkarzyki. Zostaną tam również zamontowane hamaki, kwietniki, stojaki na rowery. Wartość przedsięwzięcia przekracza 192 tys. zł, a dofinansowanie z RPOWP – 163 tys. zł.

Bia łowieża

Gmina Białowieża odnowi kino Żubr. Wyremontuje budynek, kupi i zamontuje wyposażenie sali kinowej: kurtyny, oświetlenie, fotele kinowe oraz projektor. Koszt to 310,5 tys. zł, dotacja stanowi blisko 290 tys. zł.

Bielsk Podlaski

Natomiast gmina Bielsk Podlaski zmodernizuje świetlicę we wsi Lewki i zagospodaruje teren wokół. Zostanie tam zbudowany plac zabaw i siłownia na świeżym powietrzu, powstanie również parking.  Projekt jest wart prawie 600 tys. zł, przyznane dofinansowanie to 341 tys. zł.

 

Inwestycje dofinansował Zarząd Województwa podlaskiego. Przeznaczył na ten cel 1,3 mln zł.  Wszystkie te projekty zgłosiła Lokalna Grupa Działania Puszcza Białowieska.

Red. OKO

Wrota Podlasia

Udostępnij ten wpis:

  • gansa.pl – agencja interaktywna – strony internetowe
  • Lider

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o