Blisko 89,5 procent podlaskich abiturientów zdobyło świadectwo dojrzałości

W województwie podlaskim prawie 89,5 % tegorocznych maturzystów ostatecznie zdobyło świadectwo dojrzałości. To zbiorcze wyniki matur przeprowadzonych w maju, oraz w drugim – czerwcowym terminie, i podczas poprawek w sierpniu.

 

Do tych ostatnich mogli przystąpić ci maturzyści, którzy zdawali w pierwszym terminie wszystkie obowiązkowe egzaminy, i nie powiodło się im podczas jednego z nich. Było ich w Podlaskiem 923. Z szansy zdawania poprawki jeszcze w tym roku skorzystało 809 maturzystów, i dla 60 procent spośród nich skończyło się to sukcesem. Wynik w Podlaskiem jest trochę lepszy niż ogólnokrajowy.

 

“To bardzo dobry wynik, bo jeszcze trzy lata temu poprawki zdawała około połowa przystępujących do nich” – twierdzi zastępca dyrektora OKE w Łomży Grażyna Klimuszko.

 

Podobnie jak zdawalność, uznawanej za najtrudniejszy egzamin maturalny matematyki, która ostatecznie wyniosła 91%.

 

“To oznacza, ze dziewięciu na dziesięciu maturzystów w tym roku zdało matematykę, chociaż średni wynik tego egzaminu nie jest zbyt wysoki”- mówi Grażyna Klimuszko.

 

 

Tegorocznej matury nie zdało 12,5 procent abiturientów

 

 

Dokładniejsze dane dotyczące całego tegorocznego egzaminu dojrzałości OKE opublikuje na swojej stronie internetowej 20 września, ale już teraz wiadomo, że jeśli chodzi o odsetek maturzystów dla których egzaminy skończyły się sukcesem, to najwyższe miejsca zajmują miasto Białystok i powiat wysokomazowiecki. W obu zdawalność to 92 procent, czyli na każdych stu zdających tylko ośmiu nie udało się zdać wszystkich obowiązkowych egzaminów.

Red. M.L.

Fot. Pixabay

na podst. Polskiego Radia Białystok

Udostępnij ten wpis:

  • Lider
  • gansa.pl – agencja interaktywna – strony internetowe

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o