Suwałki. Rewolucja w komunikacji miejskiej – będzie wygodnie, nowocześnie, i bez spalin

Mieszkańcy Suwałk będą mogli korzystać z nowoczesnych niskoemisyjnych autobusów i rowerów miejskich. Na przystankach i w autobusach zostaną zamontowane elektroniczne tablice informacyjne. Zarząd Województwa przyznał na ten cel blisko 26 mln zł dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

W ramach projektu zostanie kupionych piętnaście autobusów niskoemisyjnych i system informacji pasażerskiej. W autobusach pojawi się piętnaście monitorów i dwa komplety tablic informacyjnych, a na przystankach dziesięć tablic elektronicznych.

Wdrożony zostanie „miejski system roweru publicznego”, w ramach którego zostanie zamontowanych m.in. dwanaście stacji rowerowych z terminalami i 120 rowerów, w tym rowery elektryczne i tandemy.

Aby poprawić bezpieczeństwo pasażerów i ułatwić transport miejski, zostaną również przebudowane ulice

Planowana jest przebudowa ul. Daszyńskiego, obejmująca m.in. wykonanie ścieżki rowerowej i chodnika, zatoki i przystanku autobusowego, zjazdów oraz rozbudowa ul. Leśnej wraz z połączeniem ul. Raczkowskiej i przebudową skrzyżowania ul. Leśnej z ul. Raczkowską i Wojczyńskiego.

W ramach projektu zostanie również przystosowany warsztat w budynku PGK do obsługi autobusów CNG.

Wartość tej inwestycji wynosi blisko 30 mln zł, a dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 to blisko 26 mln zł.

Red. M.L.

Fot. Monika Lenczewska/Podlaskie24.pl / PGK w Suwałkach

Wrota Podlasia

Udostępnij ten wpis:

  • gansa.pl – agencja interaktywna – strony internetowe
  • Lider
  • Lider nowy

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o